Prasidėjo ketvirtoji karo savaitė: pranešta apie smūgius Lvivo oro uoste, skaičiuojamos aukos ir nukentėjusieji. Apie situaciją Ukrainoje, Rusijos sukelto karo eigą ir atakų artėjimą prie vakarinės sienos kalbamės su specialiųjų operacijų pajėgų atsargos kariu Aurimu Naviu.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione – šventė. Nuolatinę privalomąją karo tarnybą baigia pusketvirto šimto karių. Bent dešimtadalis jų nori likti kariuomenėje, kiti tampa puikiai parengtu rezervu, prireikus galėsiančiu ginti šalį. Daugiau ir norinčiųjų pradėti tarnauti – Rusijai įplieskus karą Ukrainoje, pagausėjo savanorių. Iš dragūnų išleistuvių – kolegė Jovita Gaižauskaitė.
Lietuvis Barselonoje mėgino grafičiu išpiešti rusų oligarcho Romano Abramovičiaus 600 milionų dolerių vertės jachtą. Šis lietuvis – vienos didžiausių Lietuvos IT bendrovių „Telesoftas“ įkūrėjas ir vadovas Algirdas Stonys, kuris kovo 3 pradžioje išsinuomojo laivą ir paprašė kapitono ir įgulos plaukti link Abramovičiaus jachtos „Solaris“, kurį jis ketino išdažyti grafičiu. Įgulai supratus jo planus, jis buvo sutramdytas, o apie incidentą pranešta policijai.
Kiekvieną dieną Vakarai oligarchams kelia vis naujas sankcijas – kaip veikia įtraukimas į sankcijų sąrašus, pasakoja žurnalistas Mindaugas Aušra.
Kaip ir kiekvieną penktadienį, svarbiausius politinius įvykius šią savaitę aptaria MRU universiteto lektorė Rima Urbonaitė. Pokalbyje – apie partijų ir politikų reitingų apklausas, prezidento ir valdančiųjų santykių dramas ir į įprastinį darbo režimą pavasario sesijoje sugrįžęs Seimas.
Kauno technologijos universiteto Studentų miestelyje atidaryta nauja daugiafunkcė erdvė su integruota biblioteka. Joje – ne tik skaitykla, bei lentynos su vadovėliais. Naujoje bibliotekoje įrengtos vietos individualiam mokymuisi, grupiniam darbui ir net amfiteatras renginiams. Naujoji biblioteka studentams užimčiausiu metu per sesijas ar ruošiant baigiamuosius darbus ketina dirbti visą parą. Naujas erdves Kauno technologijos universiteto miestelyje apžiūrėjo Kristina Karlonė.
Šiandien minima miego diena – paskutiniai įvykiai pasaulyje verčia kalbėti apie sutrikimus, nerimą, kuriuo skundžiasi gyventojai. Apie miego sutrikimus pasakoja Kauno klinikų gydytoja neurologė Evelina Pajėdienė.
Kauno Ąžuolyne rasti trys pelėdos jaunikliai, jau spėję palikti savo uoksą. Ornitologai sužiedavo jauniklius ir spėja, kad naminė pelėda kiaušinius sudėjo neįprastai anksti, apie sausio 10 dieną. Su ornitologu Sauliumi Rumbučiu apie pelėdas, ateinantį pavasarį ir inkilus paukščiams kalbėjo kolegė Kaune Jūratė Anilionytė.
Socialinių tinklų naujienų apžvalga su Audra Avižiūtė.
Ved. Jovita Vitkauskė.
Kitos nuorodos: