Panorama. Pasienyje su Baltarusija atšaukiama nepaprastoji padėtis, bet migrantų kaimyninėje šalyje dar gali būti keli tūkstančiai

Meteorologai šiandien fiksavo katastrofinio stiprumo vėją, Ventėje gūsiai siekė daugiau nei 35 m/s. ESO elektros tiekimą turėjo atkurti 100 tūkstančių vartotojų. Gedimai fiksuoti visur, kur praūžė itin stiprus vėjas – visoje šalyje.

Sveikatos sistemoje įtariamos korupcijos schemos. Teisėsauga pradėjo tyrimą dėl galimo kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Įtariama, kad medikai ir ligoninės vadovas mažiausiai 40 kartų reikalavo kyšių už medicinos paslaugas ir operacijas

Nuo pirmadienio žmonės, kuriems bus nustatyta besimptomė COVID-19 ligos forma, galės izoliuotis trumpiau – nebe 10, o 7 dienas. Pacientams, sirgusiems besimptome ligos forma, izoliacija galės būti nutraukta po 7 dienų nuo PGR ar antigeno testo atlikimo dienos.

Mokiniams dalijami greitieji antigeno testai, jie raginami testuotis ir savaitgaliais. Testus gali gauti visi, nepriklausomai, ar yra sutikę testuotis mokykloje, ar ne. Švietimo specialistai pripažįsta, kad namuose atliekamus testus sunkiau sukontroliuoti, tačiau tai – svarbi priemonė, leisianti tęsti mokymą mokyklose.

Po diplomatijos savaitės Rusija reikalauja raštiškų Vakarų atsakymų į jos pateiktus reikalavimus. Jei nebus išgirsta, Maskva grasina kariniu atsaku.

Vidurnaktį pasienyje su Baltarusija baigia galioti nepaprastoji padėtis, įvesta dėl migrantų krizės. Pasienio gyventojai sako, kad jaučiasi saugūs, neteisėtai sieną kertančių žmonių sumažėjo.

Dvi didžiosios Europos Sąjungos valstybės – Vokietija ir Prancūzija – reiškia palaikymą Lietuvai, susiduriančiai su ekonominiu ir politiniu Kinijos spaudimu. Per Prancūzijoje vykusį užsienio reikalų ministrų susitikimą Bendrijos diplomatijos vadovas pažadėjo dirbti, kad nesutarimai su Pekinu baigtųsi.

Italija ir Europa atsisveikina su Europos Parlamento pirmininku Davidu Sassoli. Valstybinėse laidotuvėse Romoje, švenčiausiosios Mergelės Marijos Angelų ir Kankinių bazilikoje, dalyvauja Italijos lyderiai ir aukščiausi Europos pareigūnai.

Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis teismas sustabdė Joe Bideno administracijos taisykles, nurodančias, kad didesnių kompanijų darbuotojai privalo pasiskiepyti arba kas savaitę atlikti testus bei darbovietėje dėvėti kaukes.

Jungtinės Karalystės vyriausybė atsiprašo karalienės už COVID-19 ribojimus pažeidusius vakarėlius, surengtus princo Filipo laidotuvių išvakarėse, praėjusių metų balandį. Daugėjant pranešimų apie neleistinus vakarėlius, Borisą Johnsoną trauktis ragina ne tik opozicija, bet ir kai kurie konservatoriai.

Nėra savaitės, kad policijos pareigūnai nerengtų reidų, per kuriuos tikrinamas vairuotojų blaivumas. Kauno policija skelbia miesto ir rajono žemėlapius, juose – neblaivių vairuotojų sukelti eismo įvykiai, ir per reidus nustatytų neblaivių vairuotojų skaičiai.

Nacionaliniame dramos teatre pirmoji šių metų premjera. Režisierės Eglės Švedkauskaitės spektaklis „Sieros magnolijos“ pagal estų dramaturgo to paties pavadinimo pjesę, kurioje režisierei svarbiausia atminties ir susitikimo su praeitimi temos. Tad ir premjeros data – Sausio 13-oji – neatsitiktinai.

2022-ieji Lietuvoje paskelbti ir Pranciškaus Skorinos – humanisto, knygų spausdinimo pradininko Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje metais. Todėl šiemet Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje, nuo Lukašenkos režimo pabėgę baltarusių menininkai kuria Skorinos spausdinimo presą. Menininkų siekis šiuo presu atkurti ir atspausti pirmąją Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje išleistą Skorinos knygą –„Mažąją kelionių knygelę“.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau