Panorama. Šalyje užfiksavus rekordinį paros susirgimų COVID-19 skaičių, Dulkys sako – omikron verčia peržiūrėti pandemijos valdymą

Minime 31-ąsias sausio įvykių metines, Laisvės gynėjų dienos išvakarėse pagerbiamas 14-iolikos žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas. Šįvakar laužai liepsnoja prie televizijos bokšto, LRT pastato ir Seimo.

Šalyje rekordinis užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius – per puspenkto tūkstančio per parą. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad omikron atmaina verčia peržiūrėti pandemijos valdymo priemones. Žadama susitelkti į simptomus jaučiančiųjų testavimą, atsisakyti privalomo dalies darbuotojų testavimo.

Vyriausybė nutarė, kad „Lietuvos geležinkelių“ sutartis su Baltarusijos kalio trąšų gamintoja „Belaruskalij“ prieštarauja nacionaliniam saugumui, todėl nuo vasario 1-osios ji nebegalioja. Iki tol turi nutrūkti ir baltarusiškų trąšų tranzitas per Lietuvą. Tačiau susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad sutarties nutraukimas negarantuoja, kad trąšos nebebus vežamos.

Briuselyje vykusios NATO ir Rusijos derybos rezultato nedavė – Aljanso vadovas sako, kad reikšmingi skirtumai dėl Maskvos reikalaujamų saugumo garantijų išliko. Estijos premjerė patvirtino, kad Baltijos šalys su sąjungininkais derina dėl pajėgų regione stiprinimo. Jei Rusija imsis agresyvių veiksmų, tokios galimybės neatmeta ir NATO. Iš Briuselio praneša Justina Ilkevičiūtė ir Mindaugas Laukagalis.

Tarptautinė energetikos agentūra sako, kad Rusija manipuliuoja dujų kainomis Europoje – tiekia mažiau dujų negu galėtų.

Vilniaus savivaldybė suteikė garantiją 15-ikai milijonų eurų, kuriuos, prireikus iš komercinių bankų galėtų skolintis Vilniui šilumą tiekianti įmonė.

Seimas atmetė įstatymą, kuriuo siūlyta automobilių registracijos mokestį pakeisti kasmet mokamu taršos mokesčiu.

Rusijos dominuojamas aljansas, Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija patvirtino: misija Kazachstane baigta.

Jungtinės Karalystės premjeras paskelbė nuoširdų atsiprašymą už išgertuves savo rezidencijos kieme per patį pirmojo karantino piką.

Alytaus savivaldybė užsimojo statyti daugiafunkcę ledo areną. Už naują pramogą gyventojams pasisako dauguma vietos politikų, tačiau reikalauja aiškumo – kas investuos į statybą, kas areną eksploatuos, kiek tai kainuos miestui. Elektrėnų ledo arenos vadovas tikina – išlaikyti ją brangus malonumas.

Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ atidaryta dailininkės Eglės Kuckaitės paroda „Saturnės pienas: spiečiai akyje, o būgneliai ausyje“, kurią sukurti įkvėpė kelionė po egzotinę šalį.

Netikėti radiniai tvarkant Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatą. Vieno didžiausių tarpukario Lietuvoje statytų administracinių pastatų vertingųjų savybių sąrašas ko gero bus papildytas naujų dekoro elementų. Specialistai neabejoja, kad tęsiant darbus, radinių gali būti ir daugiau.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau