Labas rytas, Lietuva I d. Advokatė: ankstesnė viešo asmens sąvoka buvo nepakankama

Menininko Luko Gecevičiaus kūryboje susipinančios realybės: vizualinės metaforos išreiškia žmonijos bendrumą. Pirmasis karantinas padėjo nusiraminti ir susitelkti į tai, kas svarbu pačiam, sako menininkas Lukas Gecevičius, prieš beveik dvejus metus socialiniuose tinkluose ėmęs viešinti savo kūrinius. Nors su animacija darbuojasi gerokai ilgiau, prireikė laiko ir tinkamų aplinkybių, kad kūrybinė drąsa sustiprėtų. Apie ją ir kūrėjo idėjas – reportaže.

Juknevičius apie Dakare užklupusius nesklandumus: sakome, kad esame naktinio Dakaro lyderiai. Kaip jau įprasta Dakaro ralio metu, „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – žinios iš Saudo Arabijos. Naujienose – priverstinis savo grupėje lyderiavusio Laisvydo Kanciaus pasitraukimas, dėl kurio lenktynininkas apgailestavo socialiniuose tinkluose. Fortūna nelabai šypsosi ir Antano Juknevičiaus ekipažui, tačiau iššūkių nebijantis ekipažas teigia, kad kiti su tokiais išbandymais jau būtų pasitraukę, tačiau šios lenktynės – ir apie charakterio formavimą.

Sniegas džiugina gyventojus už Atlanto: Vašingtono gyventojai sniego mūšį pavadino „snomikronu“. Gausus sniegas, nors kartais ir paralyžiuoja įprastą skubų gyvenimą, bet gali suteikti džiaugsmo žmonėms ir gyvūnams. Ypač, kai iškrenta retai. Kaip juo džiaugiamasi už Atlanto, pažiūrėkime „Margame pasaulyje“.

Rytas su knyga. Apžvalgą pristato Jolanta Kryževičienė. Kaip ir kiekvieną trečiadienį, knygų naujienas šįkart pristato LRT KLASIKOS laidų vedėja Jolanta Kryževičienė. Jos teigimu, visos šios knygos vertos gyvenimo laiko, o dvi iš jų susijusios su aktualijomis. Tai Vandos Juknaitės „Ta dūzgianti ir kvepianti liepa yra“, Roberto Igerio „Didžiausias gyvenimo nuotykis“ ir Viltės Migonytės-Petrulienės „Weekendų miestai ir priemiesčiai“.

Advokatė apie pakeistą Visuomenės informavimo įstatymą: dėl su influenceriais susijusio punkto išaiškinimo reikės teismų praktikos. Nuo šių metų pradžios buvo pakeistas Visuomenės informavimo įstatymas – papildyta dalis, kurioje kalbama apie viešąjį asmenį. Apie pakeitimus bei kodėl jie buvo būtini, klausiame advokatės Vilijos Viešūnaitės.

„Kalendoriaus“ žaidime šįryt – klausimas apie rašytoją Umberto Eco, kurio gimimo dieną šiandien minime. Ar žinote, kaip pavadintas žymiausias jo romanas?

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau