Surplys apie negebėjimą vykdyti JAV sankcijų Baltarusijai: Vyriausybė turėtų labai rimtai pasvarstyti apie dviejų ministrų atsistatydinimą

Nuo gruodžio 8-osios, trečiadienio, įsigaliojo JAV sankcijos vienam didžiausių Baltarusijos trąšų gamintojui „Belaruskalij“. Visgi dar bent mėnesį į Klaipėdos uostą keliaus baltarusiškos trąšos, nes „Belaruskalij“ už šiuos krovinius atsiskaitė iš anksto dar lapkritį.

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas, vertindamas „Belaruskalij“ tranzito skandalą, teigė, kad tai yra Lietuvos užsienio politikos susimovimas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime atstovas Giedrius Surplys teigė, kad Vyriausybės negebėjimas vykdyti JAV sankcijų Baltarusijai yra nepagarba strateginiams partneriams.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žurnalistams ketvirtadienį sakė, kad Lietuvos pozicija sankcijų Baltarusijai atžvilgiu neturi niekam kelti abejonių. Ji teigė, jog Vyriausybė imasi sprendimų, kad sankcijos būtų taikomos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau