Labas rytas, Lietuva I d. Kaip infliacija paveiks mūsų kasdienį vartojimą?

Skirtingos, bet vieningos: parodoje „Keturios“ – keturių draugių keramikių kūryba

Ne vienos. Ne dviejų. Ne trijų. Keturių keramikių darbai atsidūrė bendroje parodoje, pavadinimu „Keturios“. Nors visos menininkės itin skirtingos, pasirodo, kelis dešimtmečius besitęsianti jų draugystė atsiskleidžia parodoje – skirtingomis formomis čia atsispindi bendros kūrėjų idėjos.

Ne tik užburia, bet ir simbolizuoja amžiaus problemas – didžiausias Europos ledynas per dešimtmetį susitraukė 90 km

Kviečiame su turistų grupe pasidairyti po didžiausią Europos ledyną, esantį Islandijoje. Jo kloduose yra beveik tiek pat vandens, kiek visuose kituose Europos ledynuose kartu sudėjus. Jis tarsi gyvas – plečiasi ir traukiasi, o į ten esančius urvus organizuojamos nepamirštamos ekskursijos.

Knygų apžvalga su Jolanta Kryževičiene

LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė Jolanta Kryževičienė dalinasi knygų rekomendacijomis.

Mistiška Vydmantų prakartėlė – iki jos nutiestas gintaro kelias, skirtas būsimai bažnyčiai: kunigas pasakoja gintarinį altorių susapnavęs

Originaliomis prakartėlėmis išgarsėję Vydmantai šiemet iki ėdžių išbėrė gintaro kelią. O gintaras, kurio sunešta jau keli šimtai kilogramų, skirtas būsimos bažnyčios altoriui. Vydmantiškių planais domėjosi kolegė Jovita Gaižauskaitė.

Tadas Povilauskas: augant gyventojų infliacijos lūkesčiams, svarbu, kad neužsikurtų atlyginimų-infliacijos spiralė

Ekonomistų tyrimai pasaulyje rodo, kad gyventojai dažniausiai yra linkę pervertinti dabartinę infliaciją ir prognozuoti pernelyg didelį kainų augimą, negu jis yra iš tiesų. Panašią tendenciją galime įžvelgti ir Lietuvoje, įvertinę spalio pabaigoje SEB banko užsakymu „Baltijos tyrimų“ atliktą gyventojų apklausą, kuri rodo, kad daugelis apklaustųjų galvoja, kad per ateinančius dvylika mėnesių kainos mūsų šalyje dar padidės dviženkliu dydžiu. Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbinamas SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau