LRT forumas. Mokslininkai ir ekspertai: ką žinome apie omikron ir ko galime laukti?

Viskas prasidėjo lapkričio 24-ąją, kai PAR mokslininkai paskelbė naują koronaviruso atmainą ir daugybę jos mutacijų, kurios kelia daug rūpesčio dėl plitimo greičio. Kartu su šiuo pranešimu prasidėjo ir pasaulio reakcija – kai kurios valstybės paskelbė, kad nutraukia skrydžius iš septynių ar net dešimties Afrikos šalių, kitos apskritai užsidarė nuo turistų arba neatsidarė, kaip buvo planavusios.

Natūralu, kad visus išgąsdino naujos atmainos galimas žaibiškas plitimas, atsparumas dabar patvirtintoms vakcinoms ir iš to kylantis pavojus vėl grįžti į karantiną, kurie jau būtų pavojingi ekonomikoms.

Šį vakarą studijoje pamėginsime aptarti, ką žinome apie omikron ir kas gali būti paskelbta netrukus, nes visi laukia mokslininkų išvadų.

„LRT Forume“ šiandien – taip pat tik mokslininkai ir specialistai: Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė, VU Gyvybės mokslų centro imunologė prof. Aurelija Žvirblienė, Nacionalinio vėžio instituto imunologas Marius Strioga, duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius, VU Gyvybės centro mokslininkas Gytis Dudas.

Ved. Nemira Pumprickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau