Labas rytas, Lietuva II d. Kodėl kauniečiai nepajuto šildymo kainų kilimo?

LRT ieško sprendimų. Kokiais būdais miestai ir bendruomenės siekia sumažinti šildymo kainas?

Pirmosios naujo šildymo sezono sąskaitos dalį šalies gyventojų nustebino. Vilniuje, kur šildymo kainos ūgtelėjo daugiausia iš didžiųjų miestų, kai kurie gyventojai už spalį gavo dvigubai didesnes sąskaitas nei praėjusiais metais. Ekspertai prognozuoja, kad šildymo kainos gali dar augti. „LRT ieško sprendimų“ komanda domisi, kokiais būdais miestai ir bendruomenės siekia sumažinti šildymo kainas.

Ieško būdų, kaip atpiginti šildymą: akys krypsta į prekybos centrus, biurus ar ligonines

Kaip atpiginti šildymą, svarsto ir gyventojai, ir energetikai. Sako, svarbios dvi kryptys – ieškoti, kas mažintų tarifus ir šilumos suvartojimą. Sumos sąskaitose mažėtų abiem atvejais. Vilniaus šilumos tinklai skaičiuoja, ar vartotojams apsimokėtų, jeigu šilumą jiems gamintų prekybos centrai, biurai ar ligoninės. Dalis daugiabučių centrinį šildymą keičia į geoterminį ir svarsto apie saulės kolektorius ar nuotolines elektrines. Bet ekspertai sako, ne visos alternatyvos greitai atsiperka, o ir pats centrinis šildymas tikrai yra konkurencingas, tik reikėtų jį transformuoti.

Ryto klausimas. Kokį Šv. Mikalojaus bruožą, anot legendos, perėmė Kalėdų Senelis?

Šiandien minima Šv. Mikalojaus, kuris laikomas Kalėdų Senelio įkvėpėju, diena. Kokį šventojo bruožą perėmė Kalėdų senelis?

Vaikų finansinio raštingumo ekspertas: mokome kasdien rūpintis dantimis, bet ne savo pinigine?

Mokant vaikus finansinio raštingumo svarbu ir patiems rodyti pavyzdį – jeigu mokome taupyti, turėtume ir patys neišlaidauti. Kaip šį klausimą pataria spręsti ekspertai? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis su vaikų finansinio raštingumo ugdymo ekspertu dr. Tomu Medelsonu bei psichologu Aleksandru Segal.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau