Svarbi valanda. Prezidentas parodė pavyzdį vangiausiai nuo COVID-19 besiskiepijančiam šalies rajonui: Šalčininkuose vakcinavosi stiprinamąja doze

I TEMA. Prezidento komandos skiepijimosi akcija Šalčininkų rajone

Šalčininkų rajone viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pasiskiepijo stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze. Drauge su prezidentu pasiskiepijo ir apie dešimt jo komandos narių. Pagal pasiskiepijusių gyventojų skaičių Šalčininkų rajonas Lietuvoje yra paskutinėje vietoje. Čia vakcinuoti 44 proc. gyventojų, o bendras Lietuvos vidurkis – 67 proc.

Lenkų diskusijų klubo atstovas apie Šalčininkų rajono gyventojų nenorą skiepytis: pagrindinė priežastis – nepasitikėjimas valstybe

Šalčininkuose ir kituose rajonuose, kuriuose daugiau rusakalbių žmonių, yra tebelaukiančių ir rusiškos vakcinos. Ar registruoti „Sputnik V“ vakciną, Europos vaistų agentūra sprendimą žada priimti ne anksčiau nei kitų metų pirmąjį ketvirtį. Nors prašymą registruoti gamintojas pateikė dar šių metų pradžioje, iki šiol pristatė ne visus reikalingus duomenis apie ją, įskaitant informaciją apie sudėtines dalis bei galutinę produkto pakuotę. Situacią apie lėtą vakcinacijos tempą Šalčininkų rajone komentuoja Lenkų diskusijų klubo buvęs pirmininkas Antoni Radczenko.

II TEMA. Stringa Lietuvos prekyba su Kinija

Pasak Lietuvos įmonių, Kinija ne tik nebeįsileidžia lietuviškų prekių, bet stringa ir kiniškų prekių įsivežimas: kad kilo trukdžių, praneša kiniškas dalis perkančios lietuviškos įmonės. Prezidentas Gitanas Nausėda sako besitikintis, kad Vyriausybė paruoš kompensacijos verslui mechanizmą.

Varkulevičius apie diplomatinio konflikto su Kinija pasekmes verslui: svarbu gauti valstybės garantijas, užtikrinsiančias naujas rinkas

Dėl diplomatinio Pekino ir Vilniaus konflikto su Kinija reikalų turintys Lietuvos verslai patiria sunkumų: sako prekės ne tik neįleidžiamos, bet ir išimamos iš lentynų. Tačiau savo prekes kinai parduoti nori - dėl to netgi svarsto steigti įmones autonomiją turinčiame Honkonge. Situaciją komentuoja Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Rimas Varkulevičius.

III TEMA. Kanclerės Angelos Merkel išlydėtuvės
Vokietija išlydi darbą politikoje baigiančią kanclerę Angela Merkel. Vakar Berlyne kariuomenė jai surengė neoficialią ceremoniją, per kurią 67-erių kanclerė teigė, kad keturios jos kadencijos buvo kupinos įvykių ir išbandymų. Angela Merkel iš posto pasitrauks kitą savaitę, kai darbą formaliai pradės naujai suformuota vyriausybė.

IV TEMA. Užsienio naujienos

Aktoriaus Alec Baldwin pirmasis interviu po nelaimės kino aikštelėje

Aktorius Alec Baldwin davė pirmąjį interviu po nelaimės filmavimo aikštelėje. „ABC News“ žurnalistui aktorius pripažino nesijaučiantis kaltas, tačiau teigia, kad incidentas gali reikšti jo karjeros pabaigą. Holivudo žvaigždė interviu teigė nespaudęs ginklo gaiduko filmavimo aikštelėje, kurioje per incidentą žuvo kino studijos darbuotoja, o režisierius sužeistas. Nelaimė įvyko spalio pabaigoje, per filmo repeticiją iššovus Boldwino laikytam ginklui.

Po ištikusio infarkto į treniruotes grįžo danų futbolininkas Christian Eriksen

Po Europos futbolo čempionato metu patirto infarkto, Danijos rinktinės puolėjas grįžta į treniruotes. Apie tai pranešė Danijos „Odense“ klubas, kur Christianas Eriksenas žaidė jaunystėje, prieš tapdamas tarptautinio lygio futbolininku. Klubo atstovai teigia, kad žaidėjas sportuoja vienas jiem priklausančioje treniruočių zonoje.

Ved. Rasa Tapinienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau