Laba diena, Lietuva. Vakcinacijos tempu atsiliekančiuose regionuose gajūs jaunų žmonių raginimai senjorams nesiskiepyti

Šalčininkų rajone dirbanti gydytoja: tikime, kad prezidento pavyzdys paskatins gyventojus skiepytis. Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasiskiepijo sustiprinančia vakcinos nuo COVID-19 doze. Trečiąjį skiepą šalies vadovas gavo atvykęs į Šalčininkus – taip jis bandė atkreipti dėmesį į netolygią skiepijimosi statistiką šiame regione ir paskatinti gyventojus. Šalčininkų rajono savivaldybės gydytoja teigia, kad tiki, jog šis pavyzdys teigiamai paveiks čia gyvenančius žmones, tačiau gajus ir jaunesnių žmonių raginimas vyresniesiems nesiskiepyti.

Biologas: yra tikimybė, kad kalėdiniu laikotarpiu omikron atmaina bus nustatyta ir Lietuvoje. Europoje plintant naujajai koronaviruso omikron atmainai, Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina šios atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Pagal atnaujintas izoliacijos taisykles, kurios įsigalios nuo gruodžio 4 d., asmeniui nustačius ar įtarus koronaviruso omikron atmainą, izoliuotis 10 dienų turės visi su juo kontaktavę žmonės, nepriklausomai nuo to, ar jie yra pasiskiepiję, ar persirgę COVID-19 liga. Galimybės trumpinti izoliacijos tokiais atvejais nebus. Apie šią atmainą, kuri neramina pasaulį ir Lietuvą, kalbamės su Santaros klinikų Biobanko vedėju Daniel Naumovu.

„Pankų krikštamotės“ daina ir eitynės su deglais: Vokietija ceremonijoje atsisveikino su politiką paliekančia Merkel. Politinę karjerą baigianti Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį buvo pastebimai sujaudinta jai surengtos atsisveikinimo ceremonijos, per kurią nuskambėjo „pankų krikštamote“ vadinamos atlikėjos Ninos Hagen daina ir karių eitynėmis su deglais. Ceremonija buvo surengta likus vos kelioms dienoms iki A. Merkel, prie Vokietijos vyriausybės vairo stovėjusios 16 metų, darbo kanclerės poste pabaigos. Ceremonijos atgarsius aptaria užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas.

Veido atpažinimo technologijų keliami iššūkiai: atsisakyti neketinama, tačiau kyla teisiniai pavojai. Pasaulio ekonomikos naujienose – veido atpažinimo technologijas lydinčios diskusijos: ES pradėjo diskutuoti apie šias klausimus vartotojams keliančias technologiją. Žurnalisto Mindaugo Aušros teigimu, nelinkstama visiškai atsisakyti šių duomenų rinkimo, tačiau kyla įvairių klausimų: ar reikėtų pranešti apie tokį duomenų rinkimą, momentinis fiksavimas gatvėse ir klaidinanti informacija, kuri susijusi su technologiją plėtojančiu regionu.

Politologė apie Karbauskio partijos „išsigryninimo procesą“: taip gali likti ir vienas partijos grynuolis. Kaip ir kiekvieną penktadienį, aptariame svarbiausias savaitės politikos naujienas su politologe Rima Urbonaite. Pirmiausia – pradėtas naujas politikų migracijos sezonas, kurį atidarė atidarė S. Skvernelio kurta partija, LVŽS pirmininko rinkimai, apnuoginę tam tikras problemas, ir prezidentūros palaikymas referendumo kartelės mažinimui.

Nežinodamas negalėsi pasirūpinti: specialistai pacientams padėti mokosi su negalią imituojančiais įtaisais. Tarptautinę neįgaliųjų dieną - pažintis su jiems padedančių specialistų rengimo užkulisiais. Klaipėdos universitete veikia laboratorija, kurioje mokosi būsimi kineziterapeutai, ergoterapeutai, slaugos specialistai. O kad suprasti būsimus pacientus jiems būtų lengviau, studentai savo kailiu išbando įvairią negalią imituojančius įtaisus. Laboratorijoje lankėsi ir kolegė Jovita Gaižauskaitė.

Lietuvoje – Rudolfo brolių rezidencija: Šiaulių rajone apsigyveno šiauriniai elniai iš įvairių Europos kampelių. Šiaurės Lietuvoje apsigyveno šiaurės elniai, tikrieji Rudolfo, tempiančio Kalėdų senio roges, pusbroliai ir pusseserės. Apie dešimt elnių į Šiaulių rajoną neseniai atkeliavo iš įvairių Europos šalių. Jų savininkas sako, kad tai ypatingi gyvūnai. Labai prieraišūs, nebijo žmonių, tačiau gana išrankūs maistui – specialų užkandį tenka jiems siųsti iš užsienio. Daugiau apie kalėdinę rezidenciją pasakoja Aina Mizgirdė.

Danieliaus Dolskio 90-osios mirties metinės: estrados pradininko atminimą vis dar gaubia paslaptys. Kauniečiai šįvakar kviečiami prisiminti prieš 90 metų mirusį Danielių Dolskį – Lietuvos estrados pradininką, tarpukariu linksminusį laikinosios sostinės publiką. Žinių apie jį nedaug, tačiau tai, kas žinoma apie šią neeilinę asmenybę, ir stebina, ir žavi. Plačiau kolegė Jūratė Anilionytė.

Socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau