Laba diena, Lietuva. Orų prognozes gruodžiui pateikusi Galvonaitė: kalendoriaus lapelis nelemia žiemos pradžios

Asmenys, įgiję tam tikras specialybes aukštojoje mokykloje, bet neturintys pedagoginio išsilavinimo turės daugiau galimybių tapti mokytojais, trečiadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Anot ministerijos, ministrės Jurgitos Šiugždinienės pakeisti kvalifikaciniai reikalavimai mokytojams plės galimybes į mokyklas ateiti profesionalams iš kitų sričių, jie pedagogo kvalifikaciją galės įgyti jau dirbdami mokykloje, per dvejus metus nuo darbo pradžios. Kas keisis ir kokie asmenys galės tapti mokytojais kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius. Savo nuomonę apie šį pasiūlymą išsakė ir KTU fakulteto dekanas Ainius Lašas.

Seimo valdyba trečiadienį nusprendė grąžinti parlamente tvarką, pagal kurią, Seimo nariai galės nuomotis automobilius, tiesa, tik netaršius. Anot J. Razmos, ši tvarka grąžinta, atsižvelgus į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos siūlymą. Automobilių nuomą už mokesčių mokėtojų pinigus kaip nereikalingą privilegiją „valstiečiai“ buvo panaikinę 2016 m. Iki šiol galiojo tvarka, pagal kurią, mokesčių mokėtojų lėšomis galima buvo apmokėti tik Seimo narių naudojamo transporto eksploatavimo, techninio aptarnavimo, remonto, draudimo, transporto priemonių (dviračių, paspirtukų, automobilių) dalijimosi platformų paslaugų, taksi paslaugų (išskyrus tarpmiestinius maršrutus), viešojo transporto bilietių įsigijimo išlaidas. Apie šį sprendimą kalbėjo Seimo nariai.

Toliau pasaulyje plinta Pietų Afrikos Respublikoje atrasta koronaviruso atmaina omikron – naujus atvejus užfiksavo ir Jungtinės Amerikos Valstijos, o daugelis šalių svarsto, ar reikia imtis papildomų kelionių draudimų. Iš Pietų Afrikos regiono visai neseniai grįžo ir keliautojas Rytas Šalna, kuris pasidalijo, kaip pasikeitė kelionė sužinojus naujienas apie plintančią koronaviruso atmainą.

Trečiadienį „Facebook“ paskelbė turinti įrodymų, kad Baltarusijos KGB naudojo netikras paskyras ir apsimesdama žurnalistais ir aktyvistais, siekė pakurstyti įtampą Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje. Iš viso kompanija nustatė ir pašalino 41 „Facebook“ paskyrą, keturias „Instagram“ paskyras ir penkias „Facebook“ grupes, susijusias su Baltarusijos KGB.

Rygoje baigėsi NATO užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame didžiausias dėmesys skirtas Ukrainai bei grėsmėms iš Rusijos. Amerikos valstybės sekretorius pareiškė, kad yra įrodymų, jog Rusija galbūt planuoja įsiveržti į Ukrainą. NATO užsienio reikalų ministrų susitikimo rezultatus aptarė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė Margarita Šešelgytė.

Žemaitijos turizmo informacijas centras ketvirtadienį organizuoja Žemaičių egzaminą. Anot jų, Žemaičių egzaminas – žinių apie Žemaitiją ir jos išskirtinumą Lietuvoje, Europoje bei pasaulyje patikrinimas. Dalyvauti egzamine kviečiami visi, egzaminas rengiamas internetu. Jį pristatė Žemaitijos turizmo informacijos centro vadybininkė Auksė Valackonienė.

Gyvename antrą kalendorinę 2021-ųjų žiemos dieną ir daugelis džiūgauja, kad gražiausių švenčių mėnuo prasidėjo sniegingai. Bet ar žiema bus tokia ir toliau? Į šį klausimą savo prognozę pateikė klimatologė Audronė Galvonaitė.

Po gausesnio snygio Kauno rajono keliuose – ūkininkų technika. Prie traktorių prisikabinę specialią įrangą jie nuo sniego vaduoja savo gyvenviečių ir seniūnijų kelius. Rajono savivaldybė sako, kad yra tai yra rajonas, kur miestai ir kaimai yra nutolę vieni nuo kitų, tad pasitelkus ūkininkus keliai nuvalomi operatyviau. Kaip organizuojamas kelių valymas domėjosi Kristina Karlonė.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau