Panorama. Vakar rasti 14 migrantų išvyko atgal į Baltarusiją, bet neilgam: baltarusiai vėl išstūmė į Lietuvą

Vakar sušalę rasti 14 migrantų, tarp kurių ir vaikai, šiandien išsiųsti atgal į Baltarusiją. Pasieniečių teigimu – savo noru, nors patys migrantai dar vakar sakė į Baltarusiją grįžti nenorintys. Ryšį su grupe palaikantys savanoriai tikina, kad Baltarusijos pasieniečiai juos vėl išstūmė į Lietuvą. Tuo metu Vyriausybė siūlo pasienyje su Baltarusija pratęsti nepaprastąją padėtį bei taip pat ją įvesti ir pasienyje su Lenkija.

Europos Komisija leido su Baltarusija besiribojančioms Lietuvai, Lenkijai ir Latvijai laikinai supaprastinti migrantų priėmimo procedūras – palengvintas grąžinimas į kilmės šalis. Tuo metu ES valstybių ambasadoriai už uždarų durų sutarė dėl naujų sankcijų Lukašenkos režimui, kurios paliestų keliolika asmenų ir įmonių.

Nuo šiandien pradinukams mokyklose privalomos kaukės. Daugėjant koronaviruso židinių ugdymo įstaigose, ministerija sako, kad tai natūralu, tačiau epidemiologams nerimo kelia tai, kad protrūkiai mokyklose sudaro daugiau nei pusę visų židinių.

JAV sekretorius sako esant įrodymų, kad Rusija galbūt planuoja įsiveržti į Ukrainą.

Europos Komisijos pirmininkė teigia, kad Bendrija turėtų svarstyti privalomą vakcinaciją.

Šiauliuose – piketas dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Suaugusiųjų mokyklos bendruomenė piktinasi valdžios planais jų įstaigą prijungti prie „Saulėtekio“ gimnazijos. Esą taip bandoma gelbėti mokinių nebesurenkančią mokyklą.

Nors pandemija tęsiasi, šiemet Kalėdų seniams darbo netrūksta – sako, kad kalendorius užpildytas beveik visam gruodžiui.

Šiandien Vilnių papuošė dar vienas piešinys – ant devynaukščio sienos nutapytas „Vandenynų širdies plakimas“.

Prieš tris dešimtmečius Lietuvai tapus UNESCO nare, buvo įsteigta programa, padedanti saugoti ir viešinti dokumentinį paveldą. Pirmieji dokumentai ir jų kolekcijos į nacionalinį „Pasaulio atminties“ registrą įtraukti 2006-aisiais. Šiuo metu registre – 74 rašytiniai dokumentai. Spalį nacionalinį registrą papildė dar 9. Tęsiame reportažų ciklą apie naujus objektus – šįkart supažindiname su miniatiūra, vaizduojančia Lietuvos didįjį kunigaikštį Vytautą Didįjį ir jo žmoną Oną Vytautienę.

Klaipėdos dramos teatre – išskirtinė premjera. Ne taip dažnai spektaklio sulaukia vaikai. Režisierius Paulius Tamolė ėmėsi Hanso Christiano Anderseno pasakos „Sniego karalienė“.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau