Svarbi valanda. Specialistas apie elektros tiekimo sutrikimus: jų tik daugės, nes pasenę tinklai tik lopomi

Prof. Stankūnas apie omikron atmainą: tikiuosi, kad tai nebus Grinčas, kuris pavogs Kalėdas

Sveikatos apsaugos ministras sako, kad pasaulyje plintant naujai koronaviruso atmainai omikron, Lietuva kol kas griežtesnių ribojimų neįves – laukiama daugiau informacijos. Ekspertai sako, kad išvengti naujos atmainos beveik neįmanoma ir ragina vengti visų nebūtinų kelionių. Visuomenės sveikatos centras skelbia, kad oro uostuose didina keliautojus tikrinančių specialistų pajėgas.

Pokalbis studijoje – su LSMU profesoriumi Mindaugu Stankūnu.

Specialistas apie elektros tiekimo sutrikimus: jų tik daugės, nes pasenę tinklai tik lopomi

Praėjusį šeštadienį ne tik visuose Druskininkuose, bet ir aplinkiniuose rajonuose kelioms valandoms buvo dingusi elektra. Neveikė mobilusis ryšys bei internetas, buvo sudėtinga prisiskambinti pagalbos telefonais. Miestas tamsoje paskendo apie 10 vakaro, elektros tiekimas atkurtas tik po vidurnakčio, apie pirmą nakties. ESO praneša, kad tiekimas sutriko dėl gedimo remontuojamoje elektros pastotėje.

Apie tai – pokalbis su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriumi Daliumi Misiūnu ir ESO generaliniu direktoriumi Mindaugu Keizeriu.

Prognozuojama, kad infliacija perkops dviženklį skaičių: kaip tai paveiks skurdžiausiai gyvenančiųjų pajamas?

Metinė infliacija Lietuvoje viršijo 9 proc. Kainų augimas susilygino su vidutiniu algų didėjimu. Ekonomistai sako, kad savaičių reikalas ir kainų augimas gali perkopti dviženklį skaičių. Tokios infliacijos šalyje nebuvo gerą dešimtmetį. Kai pinigai nuvertėja tiesiog akyse, bėda visiems. Neturtingiems – teks dar labiau skaičiuoti, o turtingiems – ieškoti, ką daryti su santaupomis. Tokia infliacija, anot ekonomistų, nėra sveika ir ekonomikai.

Svečias studijoje – VU profesorius Romas Lazutka.

Šakalienė po parlamentarų vizito Taivane: Lietuva gali daug ko išmokti iš taivaniečių, nes turi tokį patį kaimyną, kaip ir mes

Baltijos šalių parlamentarų delegacija Taivane susitiko su salos prezidente ir kitais aukščiausias šalies pareigūnais. Vizitu siekiama užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp Europos Sąjungos ir demokratiškai valdomo Taivano. Pekinas ryšius kritikuoja primindamas, kad sala neatsiejama Kinijos teritorijos dalis. Diplomatinių ryšių plėtojimą su Taivanu Pekinas laiko vienos Kinijos principo pažeidimu. Per susitikimą Taivano prezidentė atkreipė dėmesį, kad salą su Baltijos šalimis sieja vertybės ir patirtis –išsivadavimas iš autoritarinio valdymo ir kova už laisvę. Lietuvos delegacijos vadovas Matas Maldeikis išreiškė viltį, kad ryšiai su Taivanu taps dar tvirtesni.

Plačiau apie tai – pokalbis su Parlamentinių ryšių su Taivanu grupės nare Dovile Šakaliene.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau