Žinios. VSAT teigia neturinti informacijos apie pasienyje su Baltarusija aptiktą migranto kūną

Saugumo situacijai regione išliekant įtemptai, prieš Rygoje kitą savaitę vyksiantį NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą – NATO generalinio sekretoriaus ir Europos Komisijos vadovės vizitas Lietuvoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba teigia neturinti informacijos apie pasienyje su Baltarusija aptiktą migranto kūną ir neigia Minsko režimo pranešimus, kad miegmaišyje rastas negyvas 30 metų migrantas galėjo būti išmestas Lietuvos pareigūnų.

Pasaulio valstybėms toliau skubant suvaldyti naujos koronaviruso atmainos plitimą, omikron atvejų aptikta ir Italijoje bei Australijoje. Valstybės praneša ne tik atšaukiančios skrydžius iš Afrikos valstybių, bet grąžinančios ir griežtesnes taisykles – testavimą bei karantiną grįžtantiems, taip pat kaukių dėvėjimą viešumoje.

Galimybių pasus tikrinantys kontrolieriai sako – nėra nė dienos, kad neišgirstų užgaulių žodžių ar keiksmų. Tačiau pastebi, kad pasipiktinimo gerokai mažiau nei ankstyvą rudenį.

Čekijos prezidentas dešiniųjų atstovą Petra Fiala paskyrė naujuoju šalies premjeru. Jis pakeis iki šiol kabinetui vadovavusį populistą milijardierių Andrej Babiš.

Vyriausybei skyrus lėšų, Kryžkalnio memorialas Raseinių rajone pildomas partizanų pavardėmis. Memorialo stelose jau įrašyta daugiau kaip 10 tūkst. laisvės kovotojų, žuvusių priešinantis sovietų okupacijai, pavardžių, likusiose – įrašai „Nežinomas partizanas“.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau