Laba diena, Lietuva. Varėnos rajone fiksuotas pirmasis koncertinos pažeidimo atvejis

Auga darbo pajamų atotrūkis: daugiausiai Lietuvoje uždirba neringiškiai

Rugpjūtį vidutinės darbo pajamos Lietuvoje buvo pasiekusios 1000 eurų į rankas, tačiau ne visur situacija vienoda. Tuose miestuose, kuriuose gyventojų pajamos mažesnės, daugiau vyresnio amžiaus darbuotojų ir nedarbo išmokų gavėjų – rodo „Sodros“ trečiojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Apie tai –pokalbis su „Sodros“ Analizės skyriaus patarėja dr. Kristina Zitikyte bei VU docente dr. Giedre Dzemydaite.

Vidaus reikalų viceministras apie pažeistą koncertinos atkarpą: šis atvejis parodo, koks svarbus visų apsaugos priemonių kompleksas

Varėnos rajone buvo pažeista koncertina – tai pirmas toks atvejis. Situaciją Lietuvos ir Baltarusios pasienyje komentuoja vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

Politologė apie būsimą Vokietijos kanclerį: vokiečiai nerinktų žmogaus, kuris nesugebėtų užtikrinti stabilumo

Naują Vokietijos valdančiąją koaliciją bei būsimą kanclerį aptaria VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė.

Šv. Jono bažnyčios vietoje – ypatingi radiniai: nuo keramikos iki žmonių palaikų

Klaipėdos universiteto archeologai jau baigė šių metų darbus lauke – buvusios Šv. Jono bažnyčios teritorijoje atkasė jos pamatus ir dabar dokumentuoja, valo, tiria tūkstančius radinių. Atrasta keramikos šukių, statybinių plytų, koklių ir net žmonių palaikų. Vienas mažytis radinys – bronzinis ženklelis – itin sudomino švietimo bendruomenę. Kas gi tai per ženklelis – pasakoja žurnalistė Jovita Gaižauskaitė.

Lankytojams atverti seniausi Šiaulių rūsiai: stebina ne tik ten esanti technika, bet ir išskirtinė istorija

350 metų gyvuojanti „Gubernija“ turistams atveria pastatų rūsius. Seniausi Šiaulių statiniai stebina išskirtine istorija ir technikos stebuklais. Alaus bravoro produkcija buvo tiekiama karališkajam stalui, jos ragavo net Napoleono armija. Daugiau istorijų atskleidžia žurnalistė Aina Mizgirdė.

Prezidentūroje jau pakvipo Kalėdomis: įžiebta šventinė eglutė

Kalėdų eglutės įžiebimo šventė iš prezidentūros, kurioje dalyvavo prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Londonas ir Paryžius badosi pirštais: nesutariama, kas kaltas dėl migrantų tragedijos Lamanšo sąsiauryje

Bandydami perplaukti Lamanšo sąsiaurį iš Prancūzijos į Angliją, lapkričio 24 d. nuskendo mažiausiai 27 migrantai. Manoma, kad tai yra didžiausias kada nors Lamanšo sąsiauryje įvykęs migrantų žūties atvejis. Apie jį išsamiau – užsienio naujienų redaktoriaus Aurimo Piečiukaičio komentaras.

Mirties dilema: eutanazijos įstatymo perspektyvos Lietuvoje – menkos

Pasirinkti eutanaziją gali belgai, šveicarai, olandai, ispanai, kanadiečiai, kai kurių Australijos, Amerikos valstijų gyventojai. Pasyvią eutanaziją, kai žmogus nejungiamas prie gyvybę palaikančių aparatų, leidžia dar daugiau valstybių. Lietuvoje – jokia eutanazijos forma negali būti taikoma, o iki šiol bandymai tokį įstatymą priimti liko stalčiuose.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau