Spalvos. Tyrimas Trakuose: už bioįvairovei skirtas ES lėšas – medžių kirtimas mieste ir trinkelių klojimas

Speciali „Spalvų“ laida norintiems suprasti, kaip už bioįvairovei skirtus pinigus galima iškirsti daugiau nei keturis šimtus tvarkomos teritorijos medžių.

Trakai – Lietuvos turizmo vizitinė kortelė, kur galima pažinti vietos istoriją ir paveldą įspūdingos gamtos apsuptyje. Europos Sąjunga suteikia galimybes dar labiau sustiprinti šias vertybes skirdama dideles investicijas aplinkosaugos projektams, kuriais siekiama įtraukti visuomenę, išsaugoti biologinę įvairovę bei prisitaikyti prie klimato kaitos. Tačiau laidoje kalbinti trakiškiai tokio projekto įgyvendinimo laukė su nerimu. Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdynų kūrimo ir tvarkymo projekte buvo planuota pašalinti dvidešimt procentų teritorijos medžių.

Tirdami šį vieno miesto su pilimi atvejį, siekėme išsiaiškinti, kaip tarptautiniu mastu deklaruojamos žaliosios vertybės virsta mažosios architektūros pirkimais bei mažėjančiu medžių skaičiumi. Kas vyksta tokius projektus tvirtinant su atsakingomis institucijomis bei koks yra savivaldybės požiūris į visuomenės vaidmenį tvarkant miestą už viešus pinigus tos pačios visuomenės labui?

Tyrimo komanda: Daiva Repečkaitė, Vaida Pilibaitytė, Elena Reimerytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau