Laba diena, Lietuva. LB konstatuoja – už būstą permokame ir tai nenumalšina mūsų entuziazmo jį pirkti: kas gali atvėsinti rinką?

Seimas priėmė įstatymą, kuriuo nuo kitų metų bus didinamos senatvės pensijos. Vidutinė pensija nuo kitų metų didės 51 euru iki 465 eurų, o su būtinuoju stažu – 48 eurais iki 489 eurų. Už balsavo 98 Seimo nariai, prieš – 0, susilaikė – 17. Numatoma, jog pensijų didinimui papildomai reikės 138 mln. eurų, iš jų apie 70 mln. eurų – papildomam individualios pensijų dalies, priklausančios nuo sumokėtų įmokų, indeksavimui, ir 68 mln. eurų – bazinei pensijos daliai.

Kauno klinikose gruodį planuojama pradėti vaisto nuo COVID-19 klinikinį tyrimą. Lietuva yra viena iš 8 šalių, kuriose bus toks tyrimas atliekamas. Koks tai vaistas ir kaip vyks tyrimas domėjosi Jūratė Anilionytė.

Lietuvos bankas konstatuoja – už būstą permokame, bet tai visiškai nenumalšina mūsų entuziazmo jį pirkti ir toliau. Sandorių gausa yra istorinėse aukštumose, o apie ją plačiau pasakojo Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius.

Lietuvos kariuomenėje sutikti ulonų galima ir šiandien. Tačiau ar žinojote, kad pradžią jiems davė į Lietuvą prieš 700 metų atėjusi itin karinga tauta – totoriai. Net ir pavadinimas kildinamas iš totorių kilmės pulkininko Aleksandro Ulano, vadovavusio vienam iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pulkų.

Seimo opozicinės frakcijos sutarė dėl interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui iniciatyvos, parlamentarų parašai pradėti rinkti antradienį. Interpeliacijos iniciatyvą pasirašė visų opozicinių frakcijų parlamente atstovai. Sprendžiant iš „valstiečių“ paruoštų klausimų, opozicijos kritikuojamas ministras, sulaukęs tokios galimybės, užtruks. Jei interpeliacijos procesas būtų pradėtas, A. Dulkys Seimo tribūnoje sugaiš nemažai laiko vien perskaitydamas visus jam skirtus klausimus. Apie šią situaciją plačiau kalbėjo Klaipėdos universiteto lektorė Gabrielė Burbulytė.

Mitrovicos miestas Kosove laikomas puikiu dabartinių serbų ir albanų santykių atspindžiu. Miesto gyventojai pasakoja, kad iki karinių konfliktų dešimtajame dešimtmetyje ir albanai, ir serbai gyvena kartu, tačiau dabar albaniškąją ir serbiškąją dalis skiria upė, o ant jas jungiančio tilto patruliuoja tarptautiniai taikdariai.

Šalies mokykloms netrukus bus išdalinta 700 Lietuvos raudonosios knygos egzempliorių. Pirmiausia juos gaus aktyviausios ekologinių, gamtos konkursų, projektų, programų dalyvės ir nugalėtojos. Kam atiteks Lietuvos raudonoji knyga, sprendžia ir jos įteikimo bei pristatymo renginius organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Jis yra gerai susipažinęs su gamtine ir ekologine mokyklų veikla, palaiko ryšius su jai vadovaujančiais mokytojais, pats rengia nuotolines pamokas ir kitus renginius moksleiviams. Apie raudonųjų knygų atnaujinimo reikšmę ir jų dalinimą mokykloms pasakojo gamtininkas Almantas Kulbis.

Pirmos snaigės vakar krito ir Klaipėdoje, tiesa, akimirksniu ištirpo, bet tai buvo puiki proga vairuotojams prisiminti, kad jau porą savaičių reikia važinėti žieminėmis padangomis. Pareigūnai, suprasdami, kad dėl pandemijos stringa ir padangų tiekimas, ir užimti servisai, davė daugiau laiko pasiruošti slidžiajam sezonui, bet šiandien jau išsiruošė į gatves, stabdė vairuotojus ir matavo padangų protektorių. Reide dalyvavo ir Jovita Gaižauskaitė.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau