Svarbi valanda. Sugriežtėję ribojimai dėl COVID-19, užimtumo reforma, pašlijusių santykių su Kinija pasekmės

Dalyje Europos šalių įsigalioja nauji ribojimai. Griežčiausi – Austrijoje, kur užsidaro parduotuvės, restoranai ir Kalėdų miesteliai. Sveikatos ekspertai pabrėžia, kad naujų ribojimų reikia, bet valdžia priversta kovoti ne tik su virusu, bet ir su vandalizmu virstančiais protestais.

Užimtumo tarnyba neveda tikslių duomenų, kiek darbo neturintis žmogus vidutiniškai sulaukia darbo pasiūlymų ir kiek atsisako.

Tačiau skaičiuojama, kad darbo ieškantis žmogus vidutiniškai užimtumo tarnyboje apsilanko ar kontaktuoja nuotoliniu būdu bent kas du mėnesius ir tuomet sulaukia mažiausiai 1 darbo pasiūlymo. Taigi išeitų, kad darbo paieškos sistemoje užsiregistravęs žmogus per metus gauna vidutiniškai mažiausiai 6 darbo pasiūlymus.

Europos Komisija nieko bendra su realybe neturinčiais vadina Lukašenkos kaltinimus, kad Briuselis nepradeda žadėtų pokalbių su Minsku. Lietuvos prezidentas sako, kad praėjusią savaitę su Lukašenka kalbėjusi Vokietijos kanclerė dėl nieko, taip pat ir migrantų priėmimo, nesitarė.

Nuo perspėjimų, grasinimų iki konkretaus žingsnio – žeminti diplomatinio atstovavimo lygį Lietuvoje. Pasak ekspertų, tokių „bausmių“ Kinija imasi gana retai. Paskutinį sykį ji taikyta Nyderlandams 1981 metais, kai ši šalis paskelbė, kad planuoja Taivanui pagaminti povandeninių laivų. Po beveik trejų metų Nyderlandai planų atsisakė, ir diplomatiniai santykiai sugrįžo į ambasadorių lygį. Kaip teigia Pekinas, Lietuvos sprendimas atidaryti Vilniuje Taivaniečių atstovybę, – ne tik, esą, Kinijos suverenumo ir teritorinio vientisumo nepaisymas, bet ir neva blogas pavyzdys tarptautinėje arenoje. Pasak Kinijos, Lietuva pjauna tai, ką pasėjo. Pekino pareiškimai pasipylė vos tik tapo tikrai aišku, kad Taivaniečių atstovybė bus atidaryta.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, atidaryta tarptautinė paroda „Jonas Mekas ir Niujorko avangardas“, kurioje pirmą kartą atskleidžiamas Jono Meko organizacinis darbas, puoselėjant nepriklausomą kiną, Amerikos avangardinio kino kūrėjų darbus. Šia paroda pradedami renginiai Jono Meko šimtmečiui.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau