„Go_A“ viešnagė Lietuvoje. Šių metų „Eurovizijoje“ penktą vietą užėmusios ir lietuvių širdis užkariavusios grupės „Go_A“ hitas „Šum“ – Triukšmas – pretenduoja tapti Ukrainos metų daina. Nepriklausomų Ukrainos muzikos apdovanojimų nugalėtojai bus paskelbti šį vakarą, tuo tarpu grupė koncertuos Lietuvoje. Reportaže – susitikimas su muzikantais.
Kino naujienos. Į didžiuosius ekranus po ilgos pertraukos grįžta „Vaiduoklių medžiotojai“, dingusio vaikino bėgdama ieško Marija, kino gerbėjams pažįstamas François Ozonas pasakos istoriją apie eutanaziją, taip pat galėsite nusikelti į Antro pasaulinio karo metus, o jei domina egzotiškesnės kryptys – grįžta Japonijos kino festivalis.
Parodą rengė paaugliai. Nacionalinė galerija į savo fondus, kur saugomi vertingi meno kūriniai, įsileido jaunimą. Ir suteikė progą jiems patiems organizuoti parodą. Ar ši avantiūra pasiteisino, netrukus išvysime ir mes.
„Riaušių anatomija“. Sekmadienį 21:00 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovų laukia ypatinga premjera – LRT Tyrimų skyriaus dokumentinis filmas „Riaušių anatomija“ (2021 m.). Rugpjūčio 10-ąją prie Seimo įvyko tai, ko Lietuvoje nebuvo daugiau nei dešimtmetį. Tūkstantinis mitingas virto riaušėmis. Po šios nakties aktyvistai atsiribojo nuo neramumų. Viešai teigta, kad niekas nesitikėjo tokio įvykių posūkio. Protestų aktyvistai, pareigūnai, politikai ir prezidentas ragino atskirti du įvykius – taikų mitingą ir nakties riaušes. LRT Tyrimų skyrius tris mėnesius analizavo šimtus valandų vaizdo medžiagos, tūkstančius įrašų socialiniuose tinkluose, mitingo dalyvių sąsajas. Tyrimas parodė, kad smurto proveržis buvo planuotas, visuomenės pyktis kurstytas ne vieną mėnesį. Įsisiūbavusiomis emocijomis naudojosi VSD ataskaitose minimi asmenys ir radikalūs judėjimai. O dieną vykusį mitingą ir riaušes naktį sieja tie patys organizatoriai ir dalyviai. Apie filmą ir jo kūrybą kalbėjo LRT Tyrimų skyriaus žurnalistės Indrė Makaraitytė ir Jurgita Čeponytė. Vėliau filmą peržiūrėti bus galima LRT mediatekoje.
Lietuvoje – Taivaniečių atstovybė. Darbą Lietuvoje ketvirtadienį pradėjo Taivaniečių atstovybė, pranešė Taivano Užsienio reikalų ministerija. Taivaniečių atstovybė Vilniuje pristatoma kaip Taibėjaus biuras plėtoti prekybiniams ryšiams, bet ji taip pat tvarkys konsulinius klausimus. Tuo tarpu Kinija ketvirtadienį dar kartą pasmerkė Lietuvos sprendimą leisti Taivano atstovybei šalyje veikti šios salos vardu ir pareiškė ginsianti savo teritorinį vientisumą, kurį, anot Pekino, Vilnius pažeidė. Plačiau šia tema tarptautinių santykių ir saugumo eksperto Mariaus Laurinavičiaus komentarai.
I-ąją laidos dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga.
Ved. Ugnė Siparė.
Kitos nuorodos: