Svarbi valanda. Migrantų krizė, revakcinacija, galimybių pasas – nuo 12 metų, švietimo pertvarka ir smogas Delyje

I tema. Migrantų krizė

Prasidėjus kontaktams su režimu, dalis migrantų su daiktais, lydimi Baltarusijos pareigūnų, paliko stovyklą prie Lenkijos Kuznicos pasienio posto. Kur link jie pajudėjo, nepranešama. Į Lietuvą praėjusią parą neįleista daugiau nei 60 migrantų.

Baltarusijos žiniasklaida skelbia, kad Lukašenka ir Merkel dar kartą – jau antrą per tris dienas – pasikalbėjo telefonu. O Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis interviu Dienos temai teigė, kad baltarusių oro linijas „Belavia“ jau norima išbraukti iš sankcijų sąrašo. Bausti režimo kontroliuojamą valstybinę kompaniją buvo sutarta užvakar vykusiame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime. Tačiau po Merkel skambučio Lukašenkai tokioms sankcijoms atsirado prieštaravimas.

II tema. Skiepijimasis trečiąja doze

Leidus anksčiau pasiskiepyti trečiąja COVID-19 vakcinos doze, skiepijimo centruose – eilės. Žmonių maždaug dvigubai daugiau nei įprastai. Pusmečio po antro skiepo nelaukė ir premjerė Ingrida Šimonytė, teigė tai daranti norėdama būti saugesnė. Šimonytė taip pat pakartojo, kad jei šalyje teks įvesti ribojimus, pirmiausia jie palies nepasiskiepijusiuosius.

Virusologas: tikslas – pasiekti endeminį COVID-19 plitimo lygį, kad cirkuliacija vyktų tik šaltuoju laikotarpiu
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas apie revakcinacijos paankstinimą.

III tema. Galimybių pasas – nuo 12 metų

Vyriausybė nusprendė – galimybių pasas bus reikalingas ir vaikams nuo 12-kos metų. Jo bus reikalaujama tik laisvalaikio pramogoms, o ne ugdymui ar neformaliam švietimui. Sveikatos ministras sako – toks žingsnis skirtas apsaugoti vaikus. Prekybininkų atstovai sako – galimybių pasas jau seniai ne pandemijos valdymo priemonė, o įrankis skatinti žmones skiepytis, taip pat ir vaikus.

Šeimų asociacijos valdybos narė apie galimybių pasus nuo 12 metų: dalies vaikų socialinis gyvenimas bus apribotas
Šeimų asociacijos valdybos narė Violeta Skripskienė mano, kad galimybių pasas apriboja vaikų galimybes. Komentarai šia tema plačiau – reportaže.

IV tema. Jungtinių klasių naikinimas

Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazijos Šakynos skyriuje pradinės klasės sujungtos – pirmokai mokosi kartu su antrokais, o trečiokai su ketvirtokais. Su jais dirbanti pedagogė sako – vaikai ne vienodi, todėl mokyti jungtinę klasę sunku.

Žurnalo „Reitingai“ redaktorius apie jungtinių klasių naikinimą: geriau vaikai gautų kokybišką nei patogų išsilavinimą
Žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas apie dar vieną švietimo pertvarką.

V tema. Smogas Delyje: tarša viršija normas

Pareigūnai Delyje dėl smogo neribotam laikui uždarė švietimo įstaigas. Iki kitos savaitės ribojimai paskelbti ir statyboms, anglimis varomoms jėgainėms, gyventojai raginami dirbti iš namų. Smogas Indijos sostinėje siejamas su neseniai vykusiu festivaliu ir per jį leistais fejerverkais. Aplinkosaugininkai teigia, kad prie taršos prisideda ir anglimis kūrenamos elektrinės, taip pat ūkininkų deginami laukai.

Ved. Rasa Tapinienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau