Laba diena, Lietuva. Vakcinacijos skatinimas ir stiprėjantis neigiamas pabėgėlių vertinimas Lietuvoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“.

Parlamentarė dėl 100 eurų už skiepą ir jaunesniems: vakcinacijos skatinimui visos priemonės pateisinamos
Politikai diskutuoja, ar reiktų tęsti 100-to eurų akciją pasiskiepijusiems ir plėsti amžiaus grupę, nuo kurios toks paskatinimas būtų teikiamas. LRT reporterė Reda Gilytė domėjosi parlamentarų nuomonėmis.

Lietuvoje stiprėja neigiamas pabėgėlių vertinimas: politikų pranešimai nustelbia pačių migrantų balsus
Šiandien – tarptautinė tolerancijos diena. Minint ją, pristatytas naujas tyrimas – jis rodo, kad šalyje stiprėja neigiamas pabėgėlių vertinimas. Kiek prie to prisideda žiniasklaida, ne visada tinkamai pranešdama apie migrantų krizę pasienyje su Baltarusija? Apie tai kalbuosi su viena iš tyrimo autorių, organizacijos „Media4change“ steigėja ir direktore Neringa Jurčiukonyte.

JAV ir Kinijos vadovų pokalbyje esminio proveržio stygius: nepaisant pranešimų apie „raudonąsias linijas“, konkrečių deklaracijų nėra
Jungtinių Valstijų ir Kinijos prezidentai surengė virtualų pokalbį, per kurį ieškojo būdų kaip spręsti šalių nesutarimus. Plačiau – užsienio naujienų redaktorius Lukas Kivita.

Apie kailinių žvėrelių fermų uždraudimą nuo 2026-ųjų: tai paskutiniai mirštančios industrijos pasispardymai
Šiandien prie Seimo – gyvūnų teisių gynėjų ir kailinių žvėrelių augintojų akistata. Įregistruotos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisos, kuriomis numatoma, kad nuo 2026 metų Lietuvoje gyvūnai nebegalės būti auginami dėl kailių. Kailinių žvėrelių augintojams siūlomas pereinamasis laikotarpis ir kompensacijos, tačiau jie teigia, kad šitaip žlugdomas verslas. Gyvūnų aktyvistai atšauna – auginti žvėrelius dėl kailio – amoralu.

„Tuščių narvų“ vadovės Gabrielės Vaitkevičiūtės, Žvėrelių augintojų asociacijos patarėjos Remigijos Žalienės, „Farmers.lt“ vadovės Aušros Auksienės, Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės komentarai.

Carito akcija „Gerumas mus vienija“: žmonių, kuriems reikalinga pagalba, vis daugiau
Anksčiau nei ankstesniais metais Lietuvos Caritas pradeda akciją „Gerumas mus vienija“. Akcijai skirta apie 60 tūkstančių rankų darbo žvakelių, kurios bus dovanojamos už auką. Carito vadovė sako, žmonių, kuriems reikalinga pagalba, vis daugiau. Plačiau LRT reporterė Jūratė Anilionytė iš Kauno.

Politologas: Nausėdos pareiškimas, kad reikia kalbėtis su Lukašenka – radikalus užsienio politikos pasikeitimas
VDU docento Igno Kalpoko komentarai apie pagrindines šalies aktualijas.

NATO būstinėje Briuselyje – labdaros mugė: iš parduotų šakočių ir lino produkcijos surinktos lėšos keliauja į paramos fondą
O dabar kelkimės į Briuselį, čia įsikūrusią NATO būstinę, kur šiandien stalai nukrauti šakočiais ir kitomis lietuviškomis prekėmis. NATO kasmet organizuoja labdaros mugę, kurioje šalys siūlo įsigyti savo produkciją, o visi surinkti pinigai keliauja labdarai. Mugėje lankėsi LRT reporterė Justina Ilkevičiūtė.

Pagalba žiemoti susiruošusiems ežiams: kokia pagalba jiems reikalinga ir kaip nepakenkti?
Kiekvieną lapkritį padaugėja pranešimų apie ežius, kurie neranda vietos, kur peržiemoti. Kai kurie žmonės nori jiems padėti – bet kokia pagalba yra tikrai reikalinga ežiams, o kokia – gali jiems pakenkti ar net pražudyti? Apie tai dabar kalbamės su gamtininku Almantu Kulbiu.

Kova prieš grafičius – vijokliais: viliamasi užkristi kelią sienų tepliojimui ir paversti miestą žalesniu
Vilniaus savivaldybė iki metų pabaigos vijokliais ketina apželdinti virš 40 sienų ir tvorų, ant kurių nelegaliai nupiešti grafičiai. Vilniaus miesto mero patarėjas sako, kad taip naikinama antiestetika gali papuošti miestą – esą tai padės užkristi kelią sienų tepliojimui ir pavers miestą žalesniu.

Socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau