Savaitė. Rimtas signalas Bidenui: ar smunkantys reitingai ir respublikonų pergalės pakiš koją mūšyje dėl Kongreso?

Politologai beda pirštu į pagrindinę Dulkio problemą: jam taip ir nepavyko tapti lyderiu

Jau kurį laiką jaučiama įtampa tarp prezidento ir valdančiųjų materializavosi veto forma. Prezidentas nepritaria privalomų testų apmokestinimui, premjerė atkerta – taip Gitanas Nausėda sąmoningai mažina skiepijimo galimybes.

Paradoksas: Rusija pagal aukų nuo COVID-19 skaičių pirma pasaulyje, nors pirmoji patvirtino vakciną ir gaminasi ją pati

Europoje naujai užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius auga penktą savaitę iš eilės, tai vienintelis pasaulyje žemynas, kuriame pandemijos kreivė vis dar kyla, perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija. Nauji protrūkiai Čekijoje, Lenkijoje, kitose Vidurio ir Rytų Europos šalyse, tačiau blogiausia padėtis Britanijoje, Turkijoje, Rumunijoje ir Rusijoje, kuri su ketvirtąja pandemijos banga vėl mėgina kovoti dešimties dienų priverstinėmis, bet apmokamomis „atostogomis“. Tuo metu analitikai mėgina aiškintis, ką daryti ir kas kaltas, kad šalyje, kuri pati gaminasi vakcinas, pasiskiepijo vos trečdalis gyventojų, nors pagal aukų skaičių Rusija pirma pasaulyje. Kokią įtaką vakcinacijos tempui turi tai, kad žmonės tradiciškai nepasitiki valdžia?

Kubilius: Kinijos agresyvūs reikalavimai kaip tik sukelia priešingą daugelio europiečių reakciją

Praėjusį mėnesį Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją, raginančią „stiprinti Europos Sąjungos (ES) ir Taivano politinius santykius“, o šią savaitę Taivane pirmąkart viešėjo EP delegacija, kurioje buvo net du europarlamentarai iš Lietuvos – Petras Auštrevičius ir Andrius Kubilius. Šis vizitas sukėlė Kinijos nepasitenkinimą, kaip ir spalio pabaigoje Europoje – Čekijoje, Slovakijoje ir Lietuvoje – įvykęs Taivano verslo delegacijos apsilankymas. Kinija neslepia savo neigiamo požiūrio ir į dar šiemet atidaromą Taivano atstovybę Lietuvoje bei Lietuvos Taivane – kitų metų pradžioje. Andrius Kubilius, jau sugrįžęs į Briuselį, „Savaitėje“.

Pasaulio lyderiai Glazge perspėjo apie dėl klimato kaitos tiksintį pasaulio pabaigos laikrodį: ar pavyks jį sustabdyti?

Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijos sėkmė toliau kybo ant plauko. Per savaitę trukusias derybas pavyko pasiekti tris svarbius susitarimus – dėl anglies atsisakymo, metano emisijos mažinimo ir miškų apsaugos. Bet dalyje susitarimų trūksta labiausiai aplinką teršiančių valstybių.

Rimtas signalas Bidenui: ar smunkantys reitingai ir respublikonų pergalės pakiš koją mūšyje dėl Kongreso?

Viešėdamas Europoje ir dalyvaudamas klimato konferencijoje Joe Bidenas pasaulio lyderiams negalėjo pademonstruoti savo nuveiktų darbų. Jo trilijoniniai projektai dėl infrastruktūros ir dėl kovos su klimato kaita bei socialinių išlaidų taip ir liko projektai. Bet šią savaitę po ilgų derybų demokratai Atstovų Rūmuose infrastruktūros atnaujinimo planui pritarė. Paspirtį davė ne paties Bideno įtikinėjimai, bet rinkėjai, pirmiausia Virdžinijoje. Ten po ilgos pertraukos gubernatoriaus rinkimus šią savaitę laimėjo respublikonas, pademonstravęs, kad pergalei nereikia buvusio prezidento Donaldo Trumpo įsitraukimo, kai demokratams vien gąsdinimų apie Trumpo sugrįžimą nepakanka.

„Brexito“ įkaitais tapo prancūzų ir britų žvejai: konfliktas vandenų nesibaigia, kaip ir derybos

„Exito“ iš Europos Sąjungos grasinimais besisvaidantys politikai turėtų paklausti, ką apie tai mano škotų žvejai, kurių laivas dėl neteisėtos žūklės savaitę buvo sulaikytas Prancūzijos Havro uoste, ar prancūzų žvejai, savo ateitį susieję su žūkle jūroje, nes iki „Brexito“ laisvai galėjo žvejoti britų vandenyse. Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės ginče įtampos lyg ir mažiau, bet, pasak internetinio leidinio „Politico“, „baltų dūmų dar nesimato“. Derybos bus tęsiamos kitą savaitę, bet Londonas laikosi kietai, o Prancūzija perspėja – galimi visi variantai, taip pat sankcijos, kurios buvo atšauktos paskutinę minutę iki joms įsigaliojant.

Pociūnų aerodrome prestižiniai čempionatai šiemet gali ir neįvykti: priežastis – sklandytojų klubo turtas ir ES milijonai

Nuo kitų metų pagal 2022–2027 metų Europos paramos programas didelė dalis lėšų, planuojama, teks geležinkelių ir aviacijos infrastruktūroms plėtoti ir vystyti. Ir štai lobistai jau investuoja šalia Pociūnų aerodromo, o sklandymo sporto bendruomenė nuogąstauja, kad verslas iš aerodromo sportą išstums. Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubas turtą perėmė iš sovietų, permainų metais jį reikėjo slėpti, kad rusų kariuomenė neišsigabentų. Galiausiai infrastruktūra išplėtota tiek, kad klubas ne kartą rengė ne tik Europos, bet ir pasaulio sklandymo čempionatus. Europos ir pasaulio čempionatus klubas gavo teisę surengti ir kitais metais, tačiau neaišku, ar galės. Pasirodo, koją kiša pretendentai į turtą ir vietos valdžia. Prienų savivaldybė tarybai jau parengė teisės akto projektą, kad turtas būtų perduotas vos prieš kelis mėnesius įsteigtame trijų asmenų klubui, o septynis dešimtmečius tradicijas puoselėjęs ir turtą užgyvenęs klubas gali likti be nieko.

Ved. Nemira Pumprickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau