Panorama. Per Vėlines ragina susilaikyti nuo nebūtinų susitikimų: nereikėtų kurti naujų kapų

Taivanas žada ekonominę atstovybę Lietuvoje metų pabaigoje, o Lietuva Taivane – po naujųjų. Į Lietuvą atvykusi gausi politikų ir verslininkų delegacija pradėjo kelias dienas truksiantį vizitą, kurio tikslas rasti bendrų galimybių verslui, pramonei ir švietimui. Tačiau politologai sako, kad Lietuvos pozicija dėl Kinijos sušvelnėjo.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pradėjo svarstyti kitų metų biudžetą. Opozicijos atstovai sako, kad Vyriausybės planojamas pensijų didinimo būdas – neteisingas, nes neturintiems būtinojo stažo pensijos didės labiau nei tiems, kurie dirbo tiek, kiek reikalauja valstybė.

Kultūros ministras Simonas Kairys sako, kad ministerija „ieško sprendimų“, kaip būtų galima nutraukti jo kabineto ministerijoje baldų gamybos sutartį.

Atsižvelgdama į nepalankią epideminę situaciją šalyje dėl COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija gyventojams rekomenduoja įvertinti rizikas prieš vykstant Vėlinių ir Visų Šventųjų dienomis lankyti kapų, susitikti su giminėmis.

Briuselio ir Varšuvos ginčą dėl teismų reformos vainikuoja bauda. Lenkijai nepaklusus nurodymui stabdyti valdančiųjų vedamą teismų reformą, Europos Teisingumo Teismas Varšuvą įpareigojo mokėti baudą – po milijoną eurų kasdien.

Europos Komisija teigia, kad Bendrija nefinansuos tvoros statybos Baltarusijos pasienyje, tačiau Lietuvos prezidentas vilties nepraranda ir vadina tai atskirais pareiškimais.

Sekmadienį atšaukiamas vasaros laikas. Laikrodžiai vėl suksis valanda atgal, nors datų, kada šios tvarkos bus atsisakyta, jau skelbta ne viena.

Per Mokinių rudens atostogas, neformalusis ugdymas galės būti organizuojamas tik nuotoliniu būdu, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Jungtinių Valstijų vyriausybės medicinos ekspertų grupė rekomenduoja kompanijos „Pfizer-BioNTech“ COVID-19 vakciną penkių–vienuolikos metų amžiaus vaikams.

Pietų Italiją apėmė audros. Nuo pirmadienio siaučiantys vėjai ir liūtys pražudė du žmones.

Žuvinto ežere ekologai skaičiuoja tūkstančius migruojančių paukščių. Oro sąlygos, kai dienos ir naktys nešaltos, o laukuose dar galima rasti maisto, leis vandens paukščiams čia apsistoti šiek tiek ilgiau.

Vilniuje, Rašytojų sąjungoje, poetės Ramutės Skučaitės jubiliejinis kūrybos vakaras. Šiandien 90-metį švenčianti poetė jį pasitiko su nauja poezijos knyga „Buvau atėjus“, kurioje – naujausia poezija suaugusiems.

Eidamas 87-uosius mirė rašytojas, poetas, vertėjas Robertas Keturakis.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau