Svarbi valanda. Taivano lietuvių bendruomenės pirmininkė: taivaniečiai netiki, kad Kinija gali pradėti karą

LRT TELEVIZIJA

2021.10.27 19:19

Taivanas žada ekonominę atstovybę Lietuvoje metų pabaigoje, o Lietuva Taivane – po naujųjų. Į Lietuvą atvykusi gausi politikų ir verslininkų delegacija pradėjo kelias dienas truksiantį vizitą, kurio tikslas rasti bendrų galimybių verslui, pramonei ir švietimui. Tačiau politologai sako, kad Lietuvos pozicija dėl Kinijos sušvelnėjo.

Darbdaviai teigia, kad kai kurie darbuotojai piktnaudžiauja nedarbingumo lapeliais, kurie dabar išduodami nuotoliniu būdu. Tai esą įrodo atliktas tyrimas, kuris skelbia, kad trumpalaikiai susirgimai ypač dažni vasarą ir įsiterpus į savaitę šventinėms dienoms.

Briuselio ir Varšuvos ginčą dėl teismų reformos vainikuoja bauda. Europos Teisingumo Teismas Varšuvą įpareigojo mokėti po milijoną eurų kasdien, tol, kol Varšuva pašalins Aukščiausiojo Teismo drausminimo kolegiją. Baudą Lenkijai dar rugsėjį paprašė skirti Europos Komisija. Briuselis tvirtina, kad Teismų reforma varžo Lenkijos teismų nepriklausomumą. Tai jau antra bauda Lenkijai. Europos Teisingumo Teismas šalį įpareigojo kasdien mokėti po 500 tūkst. eurų iki tol, kol bus sustabdyta Turovo anglies kasyklos veika. Dėl jos keliamo pavojaus aplinkai pasiskundė Čekija.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau