Laba diena, Lietuva. Savaitgalį bus sukamas laikas: Susisiekimo ministerija siekia, kad to daryti nebetektų

Šiandien Lietuvoje vieši Taivano verslo delegacija, kuri žada dar šiais metais atidaryti šalies atstovybę Lietuvoje. Apie tai, ką tai reiškia Lietuvai, kalbamės su užsienio naujienų redaktoriumi Aurimu Piečiukaičiu ir agentūros „Brandonomika“ ekonomistu Aleksandru Izgorodinu.

Šiandien ergoterapeutai mini savo dieną. Lietuvoje šie itin reikalingi specialistai, žmonėms padedantys po sunkiausių ligų grįžti į gyvenimą, pradėti rengti dar 1998-aisiais. Tačiau draugijos pirmininkas sako, kad jų žinios ir pagalba galėtų būti išnaudoti plačiau. Pasakoja kolegė Jūratė Anilionytė.

Jau kurį laiką verda diskusijos dėl to, ar nereikėtų atsisakyti laiko sukiojimo. Ekspertai sako, kad tokia praktika gali kenkti žmonių sveikatai. Anksčiau skelbta, kad Europos Komisija ir Europos Parlamentas remia idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo dukart per metus, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria. Sukti laiką reikės ir šį savaitgalį, tačiau Susisiekimo ministerija kreipiasi dėl sprendimų.

Visame pasaulyje populiarėja genetiniai kilmės tyrimai, kai iš kraujo pasakoma, kokia dalis genų priklauso įvairioms tautinėms grupėms. Ar tokie tyrimai yra patikimi, klausiame VU Medicinos fakulteto genetikės Ingridos Domarkienės.

Panevėžyje ryškėja nauja tendencija – vairuotojai pradėjo masiškai ignoruoti stovėti draudžiančius ženklus. Nors ir policijos pareigūnai, ir savivaldybės viešosios tvarkos specialistai kasdien surašo dešimtis protokolų, tokių vairuotojų skaičius toliau auga.

Joniškis rengia šviesos šventę – įvairios įmonės, įstaigos ir pavieniai joniškiečiai šiomis dienomis skaptuoja moliūgus. Jie – nepaprasti, papuošti baltiškais raštais. Taip įprasminamas baltų kultūros palikimas. Joniškiečiai sako, kad jų rengiamos šventės jokiu būdu nereikėtų sieti su helovinu. Kodėl iš Joniškio pasakoje Aina Mizgirdė.

Paukščių karalijoje, Žuvinto ežere, ekologai skaičiuoja dešimtis tūkstančių žąsų – tiek vandens paukščių buvo stebėta prieš šešerius metus. Žuvinto ežere apsilankė kolegė Rūta Lankininkaitė. Tai pasiklausykime ir pamatykime, kas dedasi Žuvinto apylinkėse ir dėl ko verta ten nuvykti.

Ispanijos ekspertai įspėja, kad La Palmoje įsiveržęs ugnikalnis ne tik nerimsta, tačiau šią savaitę ir suaktyvėjo. Tūkstančius be namų palikusi lava vėl slenka kalno šlaitu, o specialistai pastebi, kad ugnikalnio aktyvus panašiai kaip išsiveržimo pradžioje. Gyventojai nerimauja, ar ir Kalėdas teks sutikti su dideliu nerimu ir ne namuose.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau