Laba diena, Lietuva. ES vaistų priežiūros tarnyba pradėjo geriamojo vaisto nuo COVID-19 vertinimą: ar galime tikėtis proveržio?

Geriami antivirusiniai vaistai: ar jie padės kovoje su COVID–19?

Amerikoje kurtas preparatas – naujas geriamasis antivirusinis vaistas suaugusiems. ES pradėtas vaisto nuo COVID–19 vertinimas – aiškinamasi, ar šie vaistai gali turėti realų poveikį. Apie tai „Laba diena, Lietuva“ laidoje pasakoja Kauno klinikų gydytoja, klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė.

Įsigyti adaptuotus automobilius turintiems negalią – sudėtinga: sąlygos konpensacijai itin nepalankios

Neretam sunkiai vaikštančiam ar judančiam tik neįgaliojo vežimėliu automobilis ypač reikalingas, tačiau tokių vairuotojų Lietuvoje nėra daug. Labai dažnai galimybę prie vairo sėsti iš neįgaliojo atima galiojanti kompensavimo tvarka, kai patirtos išlaidos grąžinamos tik įsigijus ir pritaikius transporto priemonę, o ir tuo užsiimančių įmonių dėl šalyje galiojančių reikalavimų nėra daug.

Dujų krizė Europoje skaudžiausiai smogė Moldovai: paskelbta nepaprastoji padėtis, teko užgesinti amžinąją ugnį Kišiniove

Pirmą kartą per šalies nepriklausomybės istoriją Moldovos valdantieji nusprendė įsigyti dujų ne iš Rusijos, bet iš Lenkijos. Apie tai plačiau užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius.

Ištekėjusi Japonijos princesė neteko titulų ir milijoninės išmokos – tenori pradėti ramų gyvenimą su savo vyru

Šiandien įvykusios Japonijos princesės jungtuvės palydimos skeptiškai – princesė ištekėjo ne už Imperatoriškai šeimai priderančio kilmingojo, bet už teisininko. Apie Japonijos Imperatoriškąją šeimą ir princesės vestuves pasakoja „Kaip veikia Japonija“ autorius Andrius Kleiva.

Politologė apie Šimonytės ir Ašmonaitės pusryčių sąskaitą Dubajuje: situacija verta, kad apie ją kalbėtų

Klaipėdos universiteto lektorė Gabrielė Burbulytė „Laba diena, Lietuva“ laidoje komentuoja 13–ojo Seimo vienerius darbo metus, Prezidento susitikimą su LGBT vaiko mama Rasa Račiene ir Seimo narės Agnės Širinskienės pateiktą šalies premjerės pusryčių Dubajuje sąskaita.

COVID-19 pasekmė – skonio ir uoslės netekimas: kaip treniruoti jusles, kad šios greičiau atsistatytų?

Apie COVID–19 ligos sunkias pasekmes – skonio ir uoslės netekimą – pasakoja LSMU prorektorius, gydytojas neurologas prof. Kęstutis Petrikonis.

Medžiai ilgaamžiai: žmogaus amžių išgyvenančios drebulės ir virš 1,5 tūkst. metų sulaukęs Stelmužės ąžuolas

Apie medžius, jų amžių ir istoriją „Laba diena, Lietuva“ laidoje pasakoja Mokinių neformaliojo švietimo centro atstovas Almantas Kulbis.

Laida baigiama socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Guoda Pečiulytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau