Panorama. PSO vadovas teigia: pandemija pasibaigs, kai pasaulis tai nuspręs

Vis labiau šąlant orams, Nevyriausybinės organizacijos ir opozicija apeliuoja į pasieniečių ir valdžios žmogiškumą, grąžinant migrantus, ypač vaikus, į Baltarusiją. Spalį į Lietuvą bandė patekti per pusantro tūkstančio migrantų, tai kone dvigubai daugiau nei rugsėjį.

Prieš metus Seimo rinkimai vyko per pandemijos įkarštį. Tokie ir visi Seimo metai: bandymai kovoti su krizėmis. Opozicija nesutaria: vieni sako, kad valdantieji galėjo imtis žadėtų reformų, kiti kritikuoja už tai, kad kLuusimai, kuriuos sprendė parlamentas, dažnai buvo ne itin svarbūs.

Norintieji gauti galimybių pasą dėl įgyto imuniteto persirgus COVID-19 pastebėjo, kad skirtingose laboratorijose antikūnų tyrimų rezultatai skiriasi dėl taikomų skirtingų metodikų. Vienoje gali būti neigiamas, kitoje – teigiamas.

Trakų rajono mero rinkimus laimėjo Liberalų sąjūdžiui atstovaujantis Andrius Šatevičius, nugalėjęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatą Jaroslavą Narkevičių.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasikvietė pasikalbėti LGBT vaiko mamą – gydytoją odontologę Rasą Račienę. Po susitikimo moteris sakė supratusi, kad Gitanas Nausėda ne tik šalies vadovas, bet ir žmogus, kuriam rūpi ir tai, kaip jaučiasi LGBT žmonės.

Turkijos prezidentas sveikina vakarų šalių įsipareigojimą užtikrinti, kad jų diplomatai nesikištų į Ankaros vidaus reikalus. Tai Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė susitikęs su šalies ministrais aptarti dešimties ambasadorių išsiuntimo klausimo.

Pandemija pasibaigs, kai pasaulis tai nuspręs – teigia Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas. Jo teigimu, šiuo metu turimi visi virusui stabdyti reikalingi įrankiai, tačiau jie pasaulyje padalyti netolygiai.

Migrantų stovyklose Lietuvoje nuo COVID-19 paskiepyta apie ketvirtadalį migrantų. Pasaulio sveikatos organizacijos atstovų teigimu, šis skaičius per mažas. Nacionalinis kraujo centras šiandien Rukloje paskiepijo pusšimtį migrantų.

Buvęs aukštas Saudo Arabijos žvalgybos pareigūnas apkaltino šalies kronprincą siekiant su juo susidoroti. Interviu CBS, Saadas Al Džabris teigia, kad Muhamedas bin Salmanas tarnyboms įsakė jį surasti ir nužudyti.

Šiaulių rajono gyventojai piketuoja dėl netvarkomo prastos būklės kelio. Ne vienus metus laukiantys asfalto žmonės piktinasi, kad žvyrkeliu į karjerus nuolat važiuoja sunkvežimiai. Palijus kelias sunkiai išvažiuojamas, per sausras kyla dulkių debesys. Tačiau nei rajono savivaldybė, nei automobilių kelių direkcija žmonėms sako padėti kol kas negalinčios.

Kitą savaitę Vilniuje prasidės 19–asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Festivalio rengėjai pristatė programą, kurioje filmai atrinkti kino festivaliuose Berlyne, Kanuose, Venecijoje, San Sebas- tiane, Lokarne ir kviečia žiūrovus išsirinkus savo favoritus po pertraukos grįžti į kino teatrus.

Vilniuje, Šv. Jono gatvės galerijoje, atidaryta paroda „Archyvas“, kurioje – daugiau nei 70 skirtingų kartų Lietuvos keramikų darbai. Profesionalios keramikos 90–mečiui skirta paroda siekiama ne tik priminti, kaip formavosi šio meno tradicijos Lietuvoje, bet ir atkreipti dėmesį į keramikos, kaip meno šakos, dabartį.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau