Laba diena, Lietuva. Kaip Lietuva prisistato „Expo“ parodoje ir kokio dėmesio sulaukia?

Politologė apie Nausėdos išsakytus kaltinimus: kur jis pats buvo vasaros pradžioje?

Savaitės politines aktualijas komentuoja M. Romerio universiteto lektorė Rima Urbonaitė. Šįkart politologė apžvelgia prezidento išsakytą kritiką vakcinacijos procesui, kaip sekasi Šimonytės vyriausybei bei nesutarimus Seime dėl privalomo testavimo.

Prekybininkai skundžiasi dėl griežtesnės tvarkos: reikia papildomų resursų, susidaro eilės

Nuo šiandien parduotuvės, degalinės, vaistinės ir kitos prekybos vietos, kuriose nebūtinas galimybių pasas, vienam pirkėjui privalo užtikrinti 30 kvadratinių metrų plotą. Kaip sekasi tai įgyvendinti prekybos vietose skirtinguose miestuose – reportaže.

Bidenas pareiškė, kad JAV gintų Taivaną nuo Kinijos, tačiau Baltieji rūmai patikslino, kad dabartinė pozicija nesikeičia

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas per laidą CNN televizijoje pareiškė, kad amerikiečiai gintų Taivaną, jei jį pultų Kinijos kariuomenė. Baltųjų Rūmų atstovė spaudai po to patikslino, kad Vašingtono laikysena Taivano atžvilgiu nesikeičia. Ši dažnai vadinama „strateginiu neapibrėžtumu“, nes Amerika nepripažįsta Taivano kaip suverenios valstybės, bet remia taivaniečių siekį išlaikyti nepriklausomybę nuo Pekino.

SEB bankas įspėja: suaktyvėjo sukčiai, imkitės atsargos priemonių

SEB banko klientai sulaukė pranešimų su nuorodomis į netikrą interneto banką. Banko atstovai įspėja išlikti budriems ir niekam neatskleisti savo duomenų. Plačiau – pokalbyje su SEB verslo plėtros departamento vadovas Linas Januševičius.

Kaunas pasipuošė rudenine egle: jai pastatyti panaudota beveik 3000 kg moliūgų

Moliūgų sezonas Kaune. Iš trijų tūkstančių kilogramų moliūgų sukurta moliūgų eglė. Jos pagrindui panaudoti dideli per pusšimtį kilogramų sveriantys moliūgai. Papuošimams – mažesni, kai kurių jų svoris keli šimtai gramų. Kaip buvo kuriama moliūgų eglė ir kam atiteks moliūgai ją nupuošus domisi Kristina Karlonė.

Pandemija pakeitė darbo įpročius: daugiau dirbama viršvalandžius

Persikėlus darbui į namus, pasikeitė darbo įpročiai. Pastebėta, kad per pandemiją žymiai išaugo darbas viršvalandžiais Plačiau komentuoja LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

Minima Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena: ko apie šią problemą dar nežinome?

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje minima Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena. Plačiau apie šį sutrikimą pasakoja VDU Švietimo akademijos dėstytoja, logopedė dr. Vilma Makauskienė.

Šiandien „EXPO“ parodoje – Lietuvos nacionalinė diena: paviljone dominuoja gamta

Penktadienį pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Dubajuje premjerė Ingrida Šimonytė atidarė Lietuvos nacionalinę dieną. Ministrė pirmininkė pabrėžė, kad visam pasauliui nuolat susiduriant su iššūkiais – nuo klimato kaitos, ekonominių krizių iki pandemijos – tvarius sprendimus galima rasti tik veikiant išvien. Plačiau apie Lietuvos paviljoną pasakoja LRT žurnalistas Ignas Krupavičius.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau