LRT forumas. Advokatas apie migrantus: Lukašenka jau laimėjo hibridinį karą, nes sunaikino mūsų vertybinį stuburą

Migrantų krizė ne tik nesibaigia, bet, panašu, verčia ieškoti naujų sprendimo būdų. Vidaus reikalų ministrė sako, kad Europos Sąjungos teisė, migracijos politika neatitinka šiandienos realijų, todėl Lietuva pateikė savo pasiūlymus dėl neatidėliotinų Europos Sąjungos teisinės sistemos pokyčių.

Tačiau, kai sienų apsaugos tarnybos „Frontex“ vadovas paskelbė apie 20 fiksuotų pažeidimų apgręžiant migrantus, eurokomisarė, atsakinga už migraciją, panoro susitikti su Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos ambasadoriais. Vidaus reikalų ministrė pripažino, kad visos parengtos strategijos, kaip elgtis su migrantais, gražiai atrodė tik popieriuje, o tikrovėje neveikė. Dabar yra parengtas naujas krizių valdymo modelis. Atitinkamus teisės aktus ministrė žada pavasario sesijoje, o spręsti čia esančių 4 tūkstančių žmonių problemas ir mėginti sustabdyti vis dar norinčius patekti reikės nelaukiant pavasario. Taigi, ar Lietuvai pavyks įtikinti Europos Sąjungą savo veiksmų teisėtumu? Ir kaip planuojama keisti krizių valdymo modelį?

Diskusijoje dalyvavo: vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius; Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius; Seimo Žmogaus teisių komiteto narys Vytautas Bakas; Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Audronius Ažubalis; advokatas Petras Ragauskas; politikos analitikas Marius Laurinavičius.

Ved. Nemira Pumprickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau