Žinios. Nuo šiandien studentai nebegali nemokamai atlikti PGR testo, reikalingo galimybių pasui gauti

Nuo šiandien studentai nemokamai nebegali atlikti PGR testo, reikalingo norint gauti galimybių pasą.

Praėjusią parą nustatyti 2736 nauji COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių.

Konstitucinis Teismas, išnagrinėjęs Seimo narių prašymą, pripažino, kad praėjusios kadencijos valdančiųjų įvesta vaistų kompensavimo tvarka prieštarauja Konstitucijai.

Tarp į Lietuvą patekusių neteisėtų migrantų nustatyta keliolika su teroristinėmis organizacijomis siejamų asmenų. Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtai sieną kirtusių migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Lenkijos parlamentas priėmė įstatymo pataisas, leidžiančias migrantus atstumti nuo sienos ir nenagrinėti prieglobsčio prašymų, jeigu jie į šalį pateko neteisėtai.

Praėjus daugiau nei metams nuo suklastotų prezidento rinkimų Baltarusijoje, iš šalies dėl represijų išsikraustė daugiau nei pusė anksčiau klestėjusio šalies informacinio technologijų sektoriaus įmonių, vadinamųjų startuolių.

Vokietijos socialdemokratų, Žaliųjų ir Laisvųjų demokratų partijos paskelbė pasiekusios preliminarų susitarimą pradėti oficialias derybas dėl koalicijos ir formuoti naująją šalies Vyriausybę. Tai paskelbė socialdemokratų vedlys, dabar einantis finansų ministro pareigas, Olafas Scholzas, kuris veikiausiai taptų naujuoju Vokietijos kancleriu.

Nuo šiandien Belgijoje COVID-19 pažymėjimo reikės restoranuose, sporto ir naktiniuose klubuose, muziejuose, renginiuose, tačiau ne visoje šalyje. Olandiškai kalbančioje Belgijos dalyje, kur pasiskiepijo daugiau nei 90 proc. suaugusiųjų, gyvenimas jau kelias savaites gali vykti nevaržomai.

Nuo šiandien Italijoje žaliųjų koronaviruso pasų reikalaujama ir darbo vietose. Pasak valdžios, toks sprendimas priimtas siekiant dar labiau skatinti gyventojus skiepytis.

Afganistano pietiniame Kandaharo mieste per sprogimus šiitų mečetėje žuvo mažiausiai 16 žmonių ir dar mažiausiai 32 sužeisti. Sprogimų priežastis kol kas neaiški.

Italija atsisveikina su 75-erius metus skraidžiusiomis šalies oro linijomis „Alitalia“. Nuo šiandien šalies oro linijas keičia nauja įmonė – Italijos oro transportas „ITA“.

Prancūzijos Socialistų partija kandidate į prezidentus nominavo Paryžiaus merę Anne Hidalgo. 62-ejų politikė, apie planus siekti prezidento posto paskelbė prieš mėnesį. Jos rinkimų kampanijos ašis – aplinkos apsaugos ir socialiniai klausimai.

Pirmąją festivalio „Vilnius Jazz“ dieną už nuopelnus Lietuvos džiazui apdovanotas LRT režisierius Petras Savickis.

Šiandien Kauno „Žalgiris“ žais antrąsias Eurolygos rungtynes šią savaitę ir sieks pirmosios pergalės šiame sezone. „Žalgiriečiai“ išvykoje susitiks su Pirėjo „Olympiakos“ komanda.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau