Laba diena, Lietuva. Auganti terorizmo grėsmė Europoje: susiskaldymas kelią atveria vienišiems atakuotojams

Seimas svarsto, ar dekriminalizuoti disponavimą nedideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Siūlymą teikiantieji valdantieji teigia, kad dabartinė tvarka, kai ir už nedidelį kiekį kanapių taikoma baudžiamoji atsakomybė, yra ne tik neproporcinga, bet ir neveikia. Opozicija atkerta, kad valdžia elgiasi neatsakingai ir tik paskatins narkotikų vartojimą. Plačiau iš Seimo – reporteris Augustinas Šemelis.

Išpuolis Norvegijoje – vakar pavakarę nedideliame Norvegijos Kongsbergo mieste užpuolikas nušovė penkis žmones ir dar kelis sužeidė. Pareigūnai sako, kad išpuolį įvykdęs 37-erių metų Danijos pilietis galbūt buvo suradikalėjęs – jis buvo žinomas pareigūnams dėl to, kad prieš kurį buvo atsivertęs į Islamą. Dėl įvykio vyksta tyrimas, pareikšti kaltinimai, tikslūs išpuolio motyvai kol kas nėra žinomi. Ar tokie atvejai rodo kylančią terorizmo grėsmę? Apie tai kalbamės su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktore Margarita Šešelgyte.

Artimiausiu metu nemažai dėmesio skirsime regėjimui. Rytoj – Pasaulinė baltosios lazdelės diena, o šiandien minime Pasaulinę regėjimo dieną. Kaip saugoti savo akis ir su kokioms regėjimo problemomis pastaruoju metu dažniausiai susiduria žmonės? Apie tai kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Akių ligų klinikų gydytoju, docentu Arvydu Gelžiniu.

Australija prieš kurį laiką pranešė, kad jau netrukus atvers prieš pusantrų metų dėl pandemijos uždarytas sienas. Tinklaraštininkė Nida Degutienė kartu su vyru, paskirtu Lietuvos ambasadoriumi Austalijoje, jau nuvyko ten, persikėlė į Melburną. Kokie pirmi įspūdžiai iš šalies, kuri užsidariusi daugiau kaip pusantrų metų? Apie tai tiesiogiai iš Australijos kalbamės su tinklaraštininke Nida Degutiene.

Šiauliai vieni pirmųjų šalyje pradeda rūšiuoti maisto atliekas. Prie bandomojo projekto prisijungė apie tūkstantį gyventojų. Jiems išdalytos specialios talpos, kurios į sąvartyną išvežamos porą kartų per savaitę. Taip tikimasi ne tik pasiruošti Europos reikalavimui nuo 2024-ųjų rūšiuoti maisto atliekas, bet ir paskatinti žmones atsakingiau planuoti pirkinius, nešvaistyti maisto. Daugiau pasakoja Aina Mizgirdė.

Pasaulio sveikatos organizacija pranešė tirsianti naujus būdus, kaip užkirsti kelią būsimoms pandemijoms. Tikimasi, kad mokslininkai atgaivins ir įstrigusį koronaviruso kilmės tyrimą. Pokalbis su užsienio naujienų redaktoriumi Aurimu Piečiukaičiu.

Seimas apsisprendė dėl pagalbos žmonėms, patiriantiems persekiojimą: parlamentarai priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis numatyta baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą asmens persekiojimą. Tad jeigu kas nors prieš žmogaus valią, neturėdamas tam teisėto pagrindo, sistemingai persekiojo, sukūrė kitam žmogui psichologinį spaudimą ir panašiai, galės būti baudžiamas viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu arba areštu. Sprendimą aptarsime su Žmogaus teisių centro vadove Jūrate Juškaite.

Simona Krupeckaitė šiandien paskelbė mąstanti apie karjeros pabaigą: kalbėdama apie startus UCI Čempionų lygos varžybose pateikė netikėtą žinią – startai šioje lygoje gali būti paskutiniai.

Lietuvoje pradedama dalyti priešpaskutinė šiemet europinė parama maisto produktais, vieni pirmųjų ją atsiima šiauliečiai. Mieste paramos prašytojų daugėja. Manoma, kad smarkiai padidėjus mokesčiams vargstančiųjų skaičiai dar labiau augs. Daugiau iš Šiaulių pasakoja Aina Mizgirdė.

Ruduo – derliaus metas ne tik sodininkams, bet ir miškininkams. Tai laikas, kai renkamos medžių sėklos. Kaip ir kam jos gali būti panaudojamos, sužinosime pažiūrėję reportažą.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau