Žinios. ES spaudžiama keisti migracijos tvarką: prašoma daugiau galios atstumiant migrantus

Kauno „Žalgiris“ praneša, kad vyriausiasis treneris Martinas Schilleris palieka komandą. Po pralaimėjimais paženklinto starto Eurolygoje ir neįkvepiančio pasirodymo ikisezoninėse rungtynėse bei „Betsafe–LKL“ čempionate buvo nuspręsta atsisveikinti su nuo 2020-tų metų vasaros Kaune besidarbavusiu treneriu.

Prezidentas, paklaustas apie Vyriausybės veiklą, sako nematantis politinės valios formuoti alternatyvią Vyriausybę. Todėl kalbos apie interpeliaciją premjerei ir ministrams, pasak Gitano Nausėdos, labiau primena politinės padėties destabilizavimą.

COVID-19 padėtis tampa vis sudėtingesnė Vilniaus regione. Pasak Santaros klinikų vadovo, jų gydymo įstaigoje Užimta apie 90 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų, panaši situacija ir kitose regiono ligoninėse.

Europos Sąjunga sulaukia vis daugiau spaudimo keisti migracijos tvarką. 12 šalių narių – tarp jų ir Lietuva – pasirašė laišką, kuriame Bendrijos prašo suteikti daugiau galių valstybėms atstumiant neteisėtus migrantus, taip pat – iš europinių pinigų statyti pasienio tvoras.

Ataka prieš Europos Sąjungą, žaidimas su ugnimi – taip šį rytą bendrijos įkūrėjos reaguoja į konstitucinio tribunolo Varšuvoje sprendimą, kad Lenkijos teisė viršesnė.

Afganistane per sprogimą šiaurinio Kundūzo miesto mečetėje žuvo mažiausiai 50 žmonių, dešimtys sužeista.

Nobelio taikos premija šiemet skirta dviem žurnalistams, kurie nepasiduoda autoritarinių režimų bandymui gniaužti spaudos laisvę – Mariai Ressai ir Dmitrijui Muratovui už žodžio laisvės gynimą Filipinuose ir Rusijoje, penktadienį paskelbė Norvegijos Nobelio komitetas.

Žurnalistų bendruomenė solidarizuojasi su Klaipėdos naujienų portalu „Atvira Klaipėda“ ir ragina apginti teisę į informaciją, teismui atmetus skundą dėl nepalankaus Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos sprendimo.

Latvijos vyriausybė šiandien turėtų tvirtinti nepaprastąją padėtį dėl pandemijos, ją įvesti vakar pasiūlė krizių valdymo taryba.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba skelbia, kad per trečiąjį šių metų ketvirtį gauta tūkstantis 200 pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į vakciną nuo COVID-19, tik daugiau kaip šimtas iš jų buvo sunkios.

Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ investicijos Mažeikių rajone esančioje naftos perdirbimo produktų gamykloje „Orlen Lietuva“ per ateinančius penkerius metus sieks 641 milijoną eurų.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau