Panorama. Į Seimą keliauja Vyriausybės siūlymai: mokami testai, 100 eurų už skiepą ir premijos senjorus įkalbėjusiems medikams

Vyriausybė siūlo Seimui priimti pataisas, kad nepasiskiepiję nuo COVID-19 tam tikrų sričių darbuotojai už privalomus testus mokėtų patys arba už juos sumokėtų darbdaviai.

Vieną brangiausių šildymo sezonų pradedantis Vilnius skelbia, kad gyventojai galės fiksuoti kainos augimą, o likutį padengti vėliau. Bet galimybė atidėti mokėjimus galiausiai jiems atsieis brangiau.

Migrantai ieško naujų būdų, kaip išvengti sulaikymo, neteisėtai kirtus sieną. Vienas tai padarė įrodęs teismui, kad turi kur gyventi Lietuvoje. Žmogaus teisių gynėjai sako, kad visa dabartinė migrantų atgrasymo sistema veikia netinkamai.

Lietuva rugpjūtį iš Estijos vyriausybės nusipirko pjaunamosios vielos ir už ją sumokėjo dvigubai daugiau nei tuo metu buvo rinkos kaina. Vidaus reikalų ministerijos teigimu, tada jau buvo paskelbta ekstremalioji situacija pasienyje ir skubiai gauti vielos iš kitur nebuvo galimybės.

Šią savaitę priemonių planą turėjęs atskleisti Briuselis pristatymą atidėjo ir tikisi jį pristatyti kitą savaitę. Nepaisant to, šiandien Europos Parlamente virė aršios diskusijos – vieni dėl augančių kainų kaltino žaliąjį kursą, kiti – lobstančias bendroves, dar kiti – Rusiją.

Slovakijos Brdo pilyje vykusiame susitikime su Europos Sąjungos narių lyderiais Vakarinės Balkanų dalies šalys išgirdo pažadus, bet ne konkrečias derybų pradžios datas. Pasak ES Vadovų Tarybos pirmininko, imtis konkrečių žingsnių dėl šešių Balkanų šalių integracijos trukdo skirtingos bloko narių pozicijos.

Vilniaus miesto taryba pritarė pakoreguotai nacionalinio stadiono koncesijos sutarčiai – ji turėtų būti pasirašyta rytoj. Tai reiškia, kad Vilniuje turėtų būti pradėtos įgyvendinti pastaruoju metu strigusios 150 mln. eurų vertės stadiono statybos.

Ukrainoje minima tragiška istorijos data. Lygiai 80 metų, kai Babin Jaras dauboje netoli Kijevo prasidėjo vienos didžiausių Holokausto žudynių. 1941 metais nacistai nužudė daugiau nei 33 tūkst. žmonių, daugiausia žydų.

Šių metų Nobelio chemijos premiją pelnė Benjaminas Listas ir Davidas W.C. MacMillanas „už asimetrinės organokatalizės vystymąsi“. Jie sukūrė naują ir išradingą molekulių kūrimo įrankį: organokatalizę. Jo naudojimas apima naujų vaistų tyrimus ir taip pat padėjo padaryti chemiją ekologiškesnę.

Kauno technologijos mokslininkai sukūrė algoritmą, leidžiantį ankstyvoje stadijoje diagnozuoti Alzheimerio ligą. Jis veikia analizuojant magnetinio rezonanso tomografijos vaizdus. Anot mokslininkų, jų kūrinys yra tikslesnis, nei ankstesni.

Rytoj Vilniuje prasideda šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalis „Muzikos ruduo“. Šiemet išskirtinį dėmesį festivalis skiria 8-9 deš. debiutavusiems kompozitoriams ir jų kūrybai.

Vilniaus grafikos meno centro galerijos „Kairė-dešinė“ trijose salėse – pirmoji pažintis su dailininko Antano Kazakausko kūrybiniu palikimu – autorine grafika, knygos menu ir grafiniu dizainu.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau