Svarbi valanda. Teisininkas apie Eastwoodo laimėtą bylą: panašių atvejų gali daugėti

„Pandora Papers“ tyrimas. Didžiausias dokumentų paviešinimas žiniasklaidos istorijoje. „Pandora Papers“ tyrimas atskleidžia daugiau nei trijų šimtų pasaulio lyderių, politikų bei milijardierių ir įtakingų asmenų lengvatinio apmokestinimo zonose („ofšoruose“) slėptą turtą. Tarp jų – Ukrainos, Rusijos, Jordanijos, Azerbaidžano, Kenijos ir Čekijos lyderiai. Turima informacijos, kad ten figūruoja ir politikai, verslininkai iš Lietuvos.

„Pandora Papers“ nemažai skambėjo ir Jungtinės Karalystės politikų pavardžių. Tarp jų – ir buvęs ministras pirmininkas Tony Blairas bei dabartinis premjeras Borisas Johnsonas. O ir pats Londonas dažniausiai yra turtuolių taikinyje.

Į „Pandora Papers“ įsivėlę pagrindinių partijų veikėjai. Anot LRT RADIJO bendradarbės Londone Viktorijos Rinkevičiūtės, tyrimas iškėlė ir klausimų dėl Londono nekilnojamojo turto naudojimo pinigų plovimui.

Migrantų vaikų mokymas. Migrantų vaikams prasidėjo mokslo metai. Kol kas jie mokomi tik lietuvių kalbos. Pedagogai sako, kad per pusmetį vaikai išmoks kalbos pradmenų. Vis dėlto Raudonasis Kryžius atkreipia dėmesį, kad vaikai vis dar neturi reikalingų kanceliarinių priemonių.

„Raseiniai yra keliais žingsniais priekyje“, – taip vertina migrantų integraciją rajono meras Andrius Bautronis. Čia į Lietuvą iš Afganistano pargabenti Lietuvai talkinę vertėjai su šeimomis. Per 80 vaikų mokyti lietuvių kalbos pradėta dar praėjusią savaitę.

Pandemijos valdymo ribojimai. Siūloma 75-erių metų ir vyresniems senjorams skirti 100 eurų vienkartinę išmoką, jei iki šių metų rugsėjo nė viena vakcinos doze nepasiskiepiję senjorai visiškai vakcinuotųsi iki gruodžio 1-osios. Išmokas gautų ir tie senjorai, kurie šiuo metu yra visiškai pasiskiepiję, tačiau iki balandžio 1-osios pasiskiepytų stiprinamąja vakcinos doze. Vienkartinė išmoka būtų pervedama gruodį ir balandį kartu su pensija.

Clinto Eastwoodo byla prieš Lietuvos įmonę. Aktorius C. Eastwoodas JAV laimėjo bylą prieš Lietuvos bendrovę „Mediatonas“ – įmonė klaidingai teigė, kad „Oskarų“ laureatas rėmė kanapių produktų vartojimą. Aktoriui priteista daugiau kaip 6 mln. dolerių, teismas pripažino, kad įvaizdžiu buvo pasinaudota, siekiant parodyti, jog aktorius remia „Mediatono“ produktus. Iš viso buvo du ieškiniai prieš tris kanapių produktų gamintojus ir reklamuotojus. „Mediatonas“ nereagavo į reikalavimą atsiųsti į bylos nagrinėjimą savo atstovą. Bendrovė užsiėmė interneto svetainių kūrimu, veikė puspenktų metų, o nuo balandžio nebesamdo darbuotojų. Prieš pradedant pinigų išieškojimą, JAV teismo sprendimas turėtų būti pripažintas Lietuvoje.

„Priteista holivudinė suma“, – taip priteistą ieškinį vertina teisininkas Andrius Iškauskas. Anot jo
Lietuvoje už žinomo asmens naudotą atvaizdą ar vardą tokių sumų tikėtis būtų sunku. Bet Iškauskas perspėja – panašių tarptautinių bylų gali daugėti, nes lietuviškos įmonės vis dažniau tampa pastebimos.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau