7 Kauno dienos. Vilniaus gatvės rekonstrukcija, knygų kelias ir 450 sekundžių apie Erki Pehk

Tęsiasi diskusijos dėl Vilniaus gatvės rekonstrukcijos: baiminamasi istorinio paveldo sunaikinimo
„Kaip savo neįgalumą pridengsi? Neįgaliais“, – savo nuomonę apie pastaraisiais mėnesiais daug kritikos sulaukusį Kauno miesto savivaldybės sprendimą pjaustyti istorinį bei unikalų Senamiesčio grindinį išsako architektas Linas Tuleikis. „7 Kauno dienų“ pašnekovas pastebi – Vilniaus gatvės rekonstrukcija įsibėgėjo, o apie tai, kad Kauno valdančioji dauguma ją įgyvendindama nė neketina paisyti Kultūros paveldo departamento specialistų reikalavimų viešai pradėta kalbėti visai neseniai. Anot jo, politikai ir valdininkai dėsto, esą šlifuoti šimtmečius menančius akmenis būtina, nes kitaip viena pagrindinių miesto pėsčiųjų gatve negalės komfortiškai naudotis negalią turintys žmonės. „Laisvės alėja jau kurį laiką atnaujinta, bet ar buvo padarytas auditas, skirtas įvertinti, ar sprendimai pateisino neįgaliųjų lūkesčius?“, – pastebi L. Tuleikis, pridurdamas, jog esą iš tikrųjų realūs darbai, tokie, kaip įvažiavimai į maitinimo įstaigas ar parduotuves, taip ir nebuvo padaryti. Architekto teigimu, taip atsitiks ir su Vilniaus gatve – istorinis paveldas bus negrįžtamai sunaikintas, o patekti į įstaigų vidų neįgalieji vis tiek negalės. Į diskusiją, kaip padaryti, kad ir grindinys būtų patogus visuomenei, ir amžių pėdsakai nebūtų prarasti, „7 Kauno dienų“ reportaže įsitraukė visuomenininkas Saulius Dambrauskas, Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, Vilniaus gatvės rekonstrukcijos autorė Vilija Skėrienė ir kiti. Pašnekovai pasidalino į dvi, kardinaliai priešingas stovyklas. Ką apie šį konfliktą mano JT atstovas prof. Jonas Ruškus.

Kauno apskrities viešoji biblioteka užsidarė rekonstrukcijai, o knygos gyvoje grandinėje buvo perduodamos iš rankų į rankas
Sekmadienį „7 Kauno dienos“ pakvies pajusti ir išskirtinės, pirmą kartą rengtos Kauno apskrities viešosios bibliotekos iškraustymo akcijos atmosferą. Iniciatyva prieš bibliotekos rekonstrukciją buvo skirta iš rankų į rankas pernešti paskutines knygas. Gyvoje grandinėje, besidriekusioje apie pusantro kilometro, išsirikiavo apie 250 žmonių. Tai – visi bibliotekos darbuotojai, mokyklų moksleiviai, kadetai. Biblioteka netrukus trumpam užsidarys, o vėliau pasitiks lankytojus pasikeitusi ne tik išore, bet ir vidumi.

Jūsų laikas 450 – dirigentas Erki Pehk: tyla yra geriausia muzika
Ypatingas šios savaitės laidos svečias – dirigentas Erki Pehk. Su juo pokalbis apie tai, ko žmonija iš tiesų nemėgsta, tylos pauzes muzikoje, profesinius ritualus prieš koncertą bei daugelį kitų įdomių dalykų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau