Panorama. Ekspertas nesupranta Vyriausybės svarstymų atidėti elektros tiekėjo pasirinkimo terminą: ką čia būtų galima išlošti?

Prezidentūra, Lietuvoje smarkiai brangstant dujoms, elektrai ir šildymui, siūlo atidėti elektros rinkos liberalizavimo antrąjį etapą. Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Vyriausybė netrukus pasiūlys priemones, kaip amortizuoti smarkiai augančias dujų, elektros ir šildymo kainas gyventojams. Viena jų – ir galimas elektros rinkos liberalizavimo terminų atidėjimas.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad ir šąlant orams Lietuvos migracijos politika nesikeis – migrantams bus teikiama būtinoji pagalba, bet jie nebus įleidžiami į šalį. Galimybę taikyti tokias priemones Lietuva siūlys visai Europos Sąjungai.

Lietuvos banko teigimu – kas ketvirtas būstas perkamas, paėmus paskolą. Itin rizikingi tie sandoriai, kai, pasiskolinus, perkamas ne pirmas būstas. Tokiems bankas ketina dvigubinti pradinį įnašą, o bankams nustatyti didesnį rezervą.

Europoje tęsiantis dujų krizei ir toliau kylant energijos kainoms, visoje euro zonoje – rekordinė infliacija. Tokio kainų augimo nebuvo jau dešimtmetį.

Po paniško pirkimo tūkstančiuose Jungtinės Karalystės degalinių trūksta degalų. Ne, jų nestinga perdirbimo gamyklose – tiesiog nėra kam atvežti: trūksta sunkvežimių vairuotojų. Šalies vyriausybė sako, kad visiems reikėtų apsiraminti. Padėti pasiruošusi kariuomenė. Kritikai atkerta, kad tokia situacija susidarė dėl „Brexito“.

Vokietijos krikščionių demokratų partnerių, krikščionių socialinės sąjungos vadovas sako, kad pirmenybė formuoti vyriausybę turėtų tekti rinkimus nedidele persvarą laimėjusiems socialdemokratams ir jų kandidatui į kanclerius Olafui Scholzui.

Maisto ir veterinarijos tarnybos teigimu, daugėja pažeidimų, kai tinkamai nėra tikrinami galimybių pasai vietose, kur tai turėtų būti daroma.

Dalies klaipėdiečių netenkina naujasis Klaipėdos miesto bendrasis planas, kurį taryba planuoja tvirtinti šią savaitę.

Jungtinių Valstijų generalinio štabo vadas sako, kad dar 2020-ųjų rudenį priėmė išvadą, jog greitas Amerikos pasitraukimas iš Afganistano leistų sugrįžti Talibanui.

Prancūzija ir Graikija pasirašė milijardinę sutartį, kuria Atėnai įsipareigoja įsigyti tris prancūzų karo laivus.

Pandemija retina Trečiojo amžiaus universiteto studentų gretas.

Ketvirtus metus Vilniuje veikia Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“, čia atidaryta ketvirtoji paroda, tęsianti pažintį su Lietuvos meno vertybėmis ir istorija.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalį pradėjo režisieriaus Jurgio Matulevičiaus ir Pauliaus Aničo filmo „Auksinis flakonas“ premjera.

Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymu, antradienį pasirašė dekretą, kuriuo skiria Renatą Šerelytę-Mendeikienę LRT tarybos nare.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau