Mūšio laukas. Kariuomenės darbas pasienyje, melagienos apie Lietuvos šaulius iš Baltarusijos ir pratybos „Grifono kirtis“

Liepą, pablogėjus padėčiai Lietuvos-Baltarusijos pasienyje ir mūsų teritoriją užplūdus neteisėtų migrantų srautams, buvo paskelbta ekstremalioji padėtis. Buvo mobilizuoti turimi civiliniai ištekliai – Pasienio, Migracijos, Viešojo saugumo ir kitos valstybės tarnybos. Vis dėlto, šių pajėgumų nepakako, todėl pagrindinį vaidmenį kovoje su neteisėta migracija atliekanti Vidaus reikalų ministerija paprašė kariuomenės paramos. Reportaže pamatysite Lietuvos kariuomenės parengtą medžiagą, kaip jiems sekasi kovoti su iškilusiais iššūkiais.

Lietuvą iš Baltarusijos užplūdus neteisėtų migrantų bangai, į pagalbą pasieniečiams atėjo ir Lietuvos šauliai. Jų buvimas pasienyje neliko nepastebėtas ir anapus sienos – Baltarusijos režimo kontroliuojama žiniasklaida apkaltino Šaulių sąjungos narius tariamai nužudžius migrantą iš Irako, kalbėjo apie šaulių sąsajas su naciais.

Rugpjūtį į kasmetines pratybas „Grifono kirtis“ išsiruošė Žemaitijos brigada. Šį kartą buvo vertinami Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono profesinės tarnybos karių gebėjimai šaudyti iš jų turimos ginkluotės. Apie griausmingas „Grifono kirtis“ pratybas – reportaže.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau