Laba diena, Lietuva. Europos Parlamente priimta rezoliucija, raginanti ES mastu pripažinti tos pačios lyties partnerystę

Galimybių pasų patikros iššūkiai: dėl spartesnio proceso prašo atvykti su QR kodais. Pirmoji diena, kai įsigaliojo privaloma prekybos centrų lankytojų galimybių pasų patikra, anot „Akropolis Group“ rinkodaros ir komunikacijos vadovo Dominyko Mertino, vyko sklandžiai. Visgi prašoma, kad klientai, jei tai įmanoma, atvyktų su QR kodus turinčiais dokumentais.

Migrantų ateitis Lietuvoje: visuomenei trūksta aiškios informacijos. Apie migrantų padėtį Lietuvoje pokalbis su Migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovu Eitvydu Bingeliu.

Jungtinėje Karalystėje balsavimo per rinkimus tvarka kitokia – žmonėms nereikia pateikti asmens tapatybę įrodančio dokumento. Vidiniame Didžiosios Britanijos gyvenime piliečiams nedažnai prireikia asmens tapatybę patvirtinančio dokumento. To neprireikė ir balsuojant rinkimuose.

Donatas Urbonas apie LKF viziją dėl moterų krepšinio: Grigas vienas situacijos tikrai nepakeis. Lietuvos krepšinio federacijos laukiančius iššūkius komentuoja basketnews.com žurnalistas Donatas Urbonas.

Iš senelių vasarnamį paveldėjusi Gabija pasitelkė fantaziją ir jį pavertė pasakų nameliu. Kad įsirengtum gražiai namus, nebūtina pirkti naujų daiktų - taip sako kaunietė Gabija Narušytė, per karantiną pati atnaujinusi senelių vasarnamį. Mergina įsitikinusi - pasaulyje daiktų prigaminta daugybė, tik kai kurie jų pamiršti, o pasistengus jie gali dar puikiai tarnauti. Apie tvarius, nebrangius ir stilingus sprendimus – „Jaukių namų“ reportaže.

Politologė Burbulytė apie valdžios komunikaciją su visuomene: reikia aiškiai ištransliuoti sprendimus. Galimybių paso įvedimą, valdžios diskusijų su visuomene formas beinesutarimus tarp opozicinių Seimo frakcijų komentuoja politologė Gabrielė Burbulytė.

Europos parlamente priimta rezoliucija, raginanti ES mastu pripažinti tos pačios lyties partnerystę. Europos Parlamento diskusija dėl klimato kaitos paketo „Fit for 55“; rezoliucija, raginanti Europos Sąjungos mastu pripažinti tos pačios lyties partnerystę ir Andriaus Kubiliaus pristatyta ES santykių su Rusija strategiją.

Gausus šermukšnių derlius: iš vieno medžio galima išgauti net iki 60kg vaisių. Studijoje gamtininkas Almantas Kulbis pasakoja apie šiųmetį šermukšnių derlių Lietuvoje.

Siūlomi KET pakeitimai: gatvės dviračiams griežtesnis automobilių parkavimas miegamuosiuose rajonuose. Naujus Kelių eismo taisyklių pakeitimo siūlymus aptaria susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Laida baigiama socialinių tinklų apžvalga

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau