Laba diena, Lietuva. Policija rengiasi rugsėjo 10-osios mitingui: prašome supratingumo, jei susidurtumėte su nepatogumais

Teisininkė: nagrinėjant prieglobsčio prašymus, kertinis principas yra neišsiuntimas iš valstybės

Europos Žmogaus Teisių Teismas pranešė laikinai neleidęs iš Lietuvos išsiųsti 5 afganistaniečių, kurie esą slapstosi mūsų šalyje. Tačiau paaiškėjo, kad minimi migrantai visą laiką buvo Baltarusijoje ir šiandien be asmens dokumentų, bet su teismo sprendimu rankose atkeliavo prie Lietuvos sienos. Į pagalbą neteisėtai sieną bandantiems kirsti afganistaniečiams atskubėjo Lietuvos advokatė, tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado Rustamo Liubajevo teigimu, jų įleisti neplanuojama. Situaciją komentuoja VU Teisės fakulteto docentė Indrė Isokaitė-Valužė.

Afganistaniečių vertėjų vaikai jau mokosi lietuvių kalbos: gali pasisveikinti, atsisveikinti, paskaičiuoti

Raseiniuose apgyventinų afganistaniečių vertėjų vaikams pradėti neformalaus ugdymo užsiėmimai. Socialinių paslaugų centras vaikams organizuoja sporto užsiėmimus bei moko pirmųjų lietuviškų žodžių. Iš viso Raseiniuose 84 afganistaniečių vaikai. Mokyklinio amžiaus nuo 6 iki metų 16 metų – 38. Afganistaniečiams apsisprendus likti Raseiniuose ketinama vaikų ugdymą organizuoti ir mokyklose. Plačiau pasakoja reporterė Kristina Karlonė.

Politologė: „Zapad“ pratybų tikslas – ne tik pagerinti kariuomenių sąveikumą, bet ir sukelti komunikacinį šurmulį kaimyninėse valstybėse

VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė apžvelgia politikos aktualijas. Šįkart politologė komentuoja Putino ir Lukašenkos susitikimą bei ryt prasidedančias bendras Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad“.

JAV atsakas į rugsėjo 11–osios išpuolius: kaip pasikeitė Amerikos musulmonų bendruomenių gyvenimai?

„Karas su terorizmu“ – Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento George`o Busho adminisracijos atsakas į rugsėjo 11–osios išpuolius. Aptakūs žodžiai tapo konkrečiais veiksmais – karine intervencija Afganistane ir Irake. Tačiau mažiau matoma kovos su terorizmu priemonė – plati vidinė saugumo politika, nutaikyta į musulmonų bendruomenę.

Kaip policija pasirengė Rugsėjo 11 d. mitingui?

Rytdienos mitingui prie Katedros rengiasi policija - mobilizuojamos pareigūnų pajėgos, tvoromis tveriamos valdžios institucijos. Pasak policijos atstovų, pareigūnų skaičius bus toks, koks būtinas užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą. Dirbs ir uniformuoti, ir civiliai pareigūnai, taip pat dialogo grupė. Į rezervą bus pasitelkti Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Planuojama aptverti Seimą ir Vyriausybę, apsaugoti Vidaus reikalų ministerijos ir Prezidentūros pastatus. Plačiau komentuoja Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis.

JK nutarė apgręžti migrantų laivus bei kaltina Prancūziją, kad daro per mažai juos stabdydama

Jungtinė Karalystė nutarė, kad per Lamanšo sąsiaurį atplaukiantys migrantų laivai gali būti apgręžti. Šiuo metu sienų apsaugos pareigūnai apmokomi, kaip atlikti šias procedūras. Laivus bus galima apsukti gavus vidaus reikalų ministrės leidimą. Prancūzijos vidaus reikalų ministras pabrėžia, kad šalis nepritars Jungtinės karalystės strategijai, kuri pažeidžia tarptautinę jūrų teisę. Prancūzija tikina, kad prioritetas turi būti teikiamas gyvybėms išsaugoti. Šią savaitę į Jungtinę Karalystę per Lamanšo sąsiaurį atplaukė pusantro tūkstančio migrantų.

Kanovičiaus literatūrinės premijos laureatė Ina Pukelytė: turime pažinti su mumis gyvenusias tautines mažumas, kitaip nuskriaudžiame patys save

Šiandien Jonavos viešojoje bibliotekoje bus įteikta rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija. Šiųmetė jos laureatė – romano „Panelės iš Laisvės alėjos“ autorė, teatrologė Ina Pukelytė.

„10 Lietuvos fotografijos istorijų“. Savitai pateikti kaimo motyvai Rimaldo Vikšraičio fotografijose: neidealizavo ir nevengė grotesko

Drauge su MO muziejumi pristatome naują vaizdo pasakojimų ciklą – „10 Lietuvos fotografijos istorijų“. Kiekvieną dieną – vis kita istorija ir kitas fotografas. Trumpai, paprastai ir greitai.

Visus pasakojimus taip pat galėsite rasti portale LRT.lt, o dar daugiau istorijų pamatyti ir išgirsti – MO muziejuje, kur jau atidaryta nauja fotografijos paroda permainų šventė. O šiandien susipažinkime ir išgirskime daugiau apie Rimaldą Vikšraitį. Kuo išskirtinis šis kūrėjas?

Panevėžio sporto istorijos muziejų papildė Rapšio trofėjai: išvysti galima ir vienintelius talismanus, su kuriais plaukia – kepuraitę ir akinius

Panevėžio sporto istorijos muziejuje – žymiausių sportininkų laimėjimai nuo XX amžiaus pradžios. Šiandien šią ekspoziciją papildė garsių Panevėžio plaukikų trofėjai. Ekspozicijos pristatyme lankėsi kolegė Vesta Tizenhauzienė.

Orų prognozė: artimiausiomis dienomis laukia šiltos ir saulėtos dienos, nuo kitos savaitės pradžios – vėsesni orai

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ - sinoptikė Vida Ralienė. Žiūrovams ji pristato savaitgalio ir ateinančios savaitės orus. Ar šiluma mus džiugins ir savaitgalį?

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau