Labas rytas, Lietuva I d. Paneigė mitus, kad COVID-19 vakcina gali pakenkti vaisingumui ar suaktyvinti vėžines ląsteles

Tekstiliniuose paveiksluose – gamta ir poezija. Pajūris, miškai ar spalvingos sodo gėlės – tokie vaizdai gimsta Danguolės Banienės rankose iš tekstilės gabalėlių. Kiekviename iš jų menininkė paslepia ir gabalėlį poezijos, o koks rezultatas – kviečiame pasižiūrėti.

Jotvingių genties diržų paroda. Apie jotvingių genties naudotus aksesuarus pasakoja odininko Martyno Švedo edukacinė paroda Alytaus kraštotyros muziejuje. Parodoje pristatomi atkurti jotvingių diržai atskleidžia genties istoriją. Gilindamasis į Kaukų-Obelytės piliakalnių tyrinėjimų medžiagą, kapšadirbiu save vadinantis Švedas rekonstravo mažai kur eksponuotas diržo sagtis ir diržus. Pagal archeologinių radinių originalus rekonstruoti diržai ir dabar būtų populiarūs. Apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Ekskursija: po Kauną su Gerda Liudvinavičiūte. Kauno stilistika ir architektūra galima didžiuotis tarptautiniu mastu, įsitikinusi čia gimusi, augusi ir dabar kurianti juvelyrė Gerda Liudvinavičiūtė. Šiandien su ja pakviesime leistis į ekskursiją po Kauną ir tris pagal juvelyrę būtinas pamatyti laikinosios sostinės vietas.

Kalendorius. Šiandien – Brazilijos nepriklausomybės diena. 1822 metais princas Petras I-asis paskelbė, kad šalis atsiskiria nuo Portugalijos ir tampa Brazilijos imperija. Dabar tai – didžiausia ir daugiausia gyventojų turinti Pietų Amerikos valstybė. O šį rytą klausėme – kokia yra valstybinė Brazilijos kalba?

Orų prognozė. Meteorologas Silvestras Dikčius, pateikdamas šios savaitės orų prognozę, sako, kad nors naktys ir išliks šaltos, dienomis beliks mėgautis vasariška šiluma. Anot jo, termometro stulpelis peržengs 20 laipsnių ribą, kurios nesujauks ir savaitgalį pasirodysiantis lietus.

Kova su COVID-19: vaikų skiepijimas. Vis dar plūstant laiškams ir klausimams dėl COVID-19 pandemijos, vakcinos ir galimybių paso, laidoje „Labas rytas, Lietuva“ nuo šiol antradieniais pradedama rubrika, organizuojama kartu su Sveikatos apsaugos ministerija. Jos metu bus atsakoma į visus žiūrovams rūpimus klausimus dėl koronaviruso. Atsakymais dalijosi sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė ir vaikų ligų gydytoja dr. Indrė Plėštytė-Būtienė.

Laidą užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau