Laba diena, Lietuva. Į mokyklas grįžo ir mokiniai, ir COVID-19 atvejai: ko imamasi, kad būtų išvengta protrūkių?

Prasidėjus mokslo metams, į mokyklas grįžo ne tik mokiniai, bet ir COVID-19 liga. Nors apie židinius ar protrūkius dar nekalbama, nesibaigus pirmajai kontaktinio darbo savaitei fiksuota keliolika atvejų. Apie situaciją pasakoja Visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė. Norint išvengti rimtesnės situacijos norima taikyti hibridinį mokymą. Apie jį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ studijoje kalba VDU licėjaus „Sokratus“ direktorius Mindaugas Nefas ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius.

Australija – viena iš šalių, kurios bandė įgyvendinti nulinę COVID-19 atvejų politika: sienos užvertos kone visiems kitų šalių atstovams, griežti karantino reikalavimai, buvo vykdoma agresyvi viruso sekimo ir testavimo politika. Tai sekėsi labai neblogai, kol nebuvo susidurta su delta atmaina, kuri pakišo planams koją. Apie padėtį šalyje pasakoja E. Cowan universiteto lektorius Oskaras Vorobjovas-Pinta.

Lygiai prieš 30 metų Lietuva atkūrė diplomatinius santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Kaip atrodė trys dešimtmečiai santykių tarp dviejų partnerių, Žyginto Abromaičio pokalbis su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu Gilchristu.

Klaipėdoje, po Antrojo pasaulinio karo nugriautos Šventojo Jono bažnyčios teritorijoje, archeologai atidengė per pusšimtį kapaviečių. Kai kurie mirusieji laidoti su įkapėmis, o šios daug papasakoja apie laikmetį ir buitį. Su archeologais šiandien bendravo kolegė Jovita Gaižauskaitė.

Nusimato intensyvi politinių įvykių savaitė – juos aptariame su politologu Linu Kojala. Pokalbyje – apie Lukašenkos ir Putino susitikimą, kuriame bus pasirašytas Dviejų valstybių susitarimas, gilinsiantis šalių integraciją, bei „Zapad“ pratybos, taip pat – artėjančios rugsėjo 11-osios tragedijos metinės.

Šiandien LRT ieško sprendimų apie elektromobilių naudojimą. Apie tai – pokalbis su susisiekimo viceministre Agnė Vaicekauskaite, kuri teigia, kad ministerija yra pasirengusi elektromobilių plėtrai.

Šiandien pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Statistikos egzaminas, skirtas paminėti statistikos dienai. Apie išaugusią statistikos svarbą kasdieniame gyvenime ir šį egzaminą kalbamės su Statistikos departamento atstovu Gyčiu Straševičiumi.

Drauge su MO muziejumi pristatome naują vaizdo pasakojimų ciklą – „10 Lietuvos fotografijos istorijų“. Kiekvieną dieną – vis kita istorija ir kitas fotografas. Trumpai, paprastai ir greitai. Šiandien susipažinkime ir išgirskime daugiau apie Aleksandrą Macijauską. Kuo išskirtinis šis kūrėjas?

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau