Laba diena, Lietuva. Susirinkimų įstatymas ir savivaldybių draudimai: ar neleidžiama reikšti savo nuomonės?

Teismas penktadienį neskundžiama nutartimi atmetė Kauno savivaldybės skundą dėl LGBTQ+ eitynių ir įpareigojo iki vakaro suderinti eitynių maršrutą. Taip pat teismas nagrinės ir Šeimų sąjūdžio mitingui rugsėjo 10 d. savivaldybės neišduotą leidimą. Apie susirinkimų laisvę ir galimybę išreikšti savo nuomonę – pokalbis su VU Teisės fakulteto mokslininku Johanu Baltrimu.

Šiemet nepriklausomą elektros tiekėją turi pasirinkti daugiausiai vartotojų – ką reikėtų žinoti ir kodėl reikia pasirinkti tiekėją, atsako energetikos viceministrė Inga Žilienė. Jos teigimu, liberalizavimo etapas suteiks daugiau galimybių vartotojams.

Niujorke pakeitus įstatymus atsivėrė galimybė pateikti daugiau nei 9 tūkstančius prievartos prieš vaikus kaltinimų. Tarp kaltinamųjų gali atsidurti Princas Andrew, Bobas Dylanas, taip pat – aukšti Katalikų Bažnyčios klierikai. Šią temą aptaria užsienio naujienų redaktorė Indrė Urbaitė.

Lietuvoje oficialiai yra daugiau nei tūkstantis užtvankų, tačiau kiek iš jų yra neregistruotos – niekas nežino. Gamtosaugininkai siūlo užtvankas griauti ir taip sugrąžinti natūralias upių vagas. Jų teigimu, užtvankų griūtis ne tik padėtų žuvų migracijai, atsigautų žuvų ištekliai, bet ir pagerėtų pačių upių vandens kokybė, atsigautų krantuose auganti augmenija.

Žurnalistas Mindaugas Aušra dalinasi „barzdų ekonomika“: kaip buvo sugrįžta prie barzdų nešiojimo ir ką ši vyrų išvaizdos detalė reiškia šiandien? Jo teigimu, po finansų krizės barzda, ypač prižiūrėta, yra pasiturinčio asmens simbolis.

Estija šią savaitę išsirinko naująjį prezidentą – rinkimus Taline stebėjo užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė. Estijos užsienio reikalų ministrės komentaras apie Lietuvos ir Baltarusijos pasienio situaciją, taip pat – padėtį Afganistane ir įtemptus santykius su Rusija.

Pasaulį pasiekė muzikinė naujiena – sugrįžta legendinė grupė ABBA, kuri žada naują albumą ir koncertus. Eurodiena.lt Justino Buivydo teigimu, nors ši žinia daugumai netikėta, melomanai galėjo tai įtarti jau keletą metų. Apie naujas dainas ir laukiančius pasirodymus – pokalbis su juo.

Skambanti Katedra, Dūzgiantis prospektas, Gero maisto krantas, visa tai ir dar daugiau – šiandien prasidedančių „Sostinės dienų“ programoje. Netoli Knygų aikštės šiuo metu yra kolegė Arneta Matuzevičiūtė – ką žada renginio organizatoriai?

Socialinių tinkle naujienų apžvalga.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau