Panorama. Afganistaną palikus paskutiniam JAV kariui, Talibanas švenčia sugrįžimą ir pergalę

Talibanas švenčia sugrįžimą po dvidešimties metų karo ir pergalę prieš galingiausią pasaulio kariuomenę, kai išvyko paskutinis Jungtinių Valstijų karys. Talibanas sako, kad šalis atgavo nepriklausomybę, kad nori gerų santykių su pasauliu, ir kad nekeršys. Bet įspėja, kad visų, kas bandys veržtis, laukia toks likimas, kaip Amerikos.

Nepriklausomų ekspertų taryba Vyriausybei siūlo, praėjus pusmečiui po vakcinavimo nuo koronaviruso, stiprinamąja doze skiepyti medikus, socialinės globos įstaigų, vaistinių darbuotojus, taip pat kitus dirbančius su COVID-19 užsikrėtusiais pacientais.

Baigiasi karantino parama. Ekonomistai sako, ji išties gelbėjo ūkį, bet dabar jis auga, todėl toliau skirti šimtamilijonines sumas visiems nėra būtinybės, išskyrus kelis labiausiai nukentėjusius sektorius.

Raseiniuose apgyvendintiems afganistaniečiams plūsta parama. Dovanojamų daiktų kiekiai skaičiuojami tonomis, tad rūbų priėmimą net nuspręsta stabdyti.

Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai aptarė situaciją Afganistane. Pagrindinis susitikimo akcentas – migrantų krizės pamokos, kai į Europą prieš kelerius metus keliavo milijonai pabėgėlių.

Lenkijos vyriausybė paprašė prezidento, dalyje dviejų vaivadijų prie Baltarusijos sienos įvesti nepaprastąją padėtį.

Vilniaus miesto savivaldybė nutarė neišduoti leidimo rugsėjo 10 dieną prie Seimo planuojamam mitingui. Kaip antradienį teigė sostinės savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas, leidimą nutarta atšaukti dėl keleto skirtingų priežasčių.

Baigėsi ikiteisminis tyrimas dėl „Grigeo Klaipėda“ taršos. Didelės apimties byloje – 15 įtariamųjų, tarp jų ir „Grigeo“ akcininkas Gintautas Pangonis. Nustatyta, kad ne vėliau nei nuo 2012 m. vykdyta tarša bendrovė padarė žalos gamtai už 48 mln. eurų. Pati įmonė žalą norėtų atlyginti ne sumokėdama pinigus, o darbais.

Estijos prezidentu išrinktas Alaras Karisas. Vienintelis kandidatas dviejų trečdalių parlamentarų palaikymą užsitikrino per antrąjį balsavimą.

Antradienį anapilin išėjęs Kazimieras Motieka buvo vienas svarbiausių Lietuvos valstybės architektų, inteligentiškas, sąžiningas ir drąsus žmogus bei savo srities profesionalas, sako jo kolegos Kovo 11-osios Akto signatarai.

Prieš 28-erius metus Rusijos armija sėdo į traukinius ir po ilgų sovietų okupacijos metų išvyko. Lietuvą kariai paliko likus kelioms minutėms iki vidurnakčio. Šiandien sostinėje iškilmingai paminėta diena ir diplomatinė Lietuvos pergalė galutinai įtvirtinusi valstybės nepriklausomybę.

Klaipėdos dramos teatre ruduo prasideda premjera: žymus lenkų režisierius Janas Klata stato spektaklį „Borisas Godunovas“.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija pradėjo ne tik naujus mokslo metus, bet ir studijų miestelio statybas. Būsimojo akademijos studijų miestelio sklype, Vilniuje, Olandų gatvėje, įkasta simbolinė kapsulė. Statyti muzikos ir teatro akademijos studijų miestelį, kuriame būtų sutelkti visi dabar skirtingose vietose esantys akademijos pastatai, kilo prieš dešimt metų.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau