Panorama. Padėtis Kabule vis dar įtempta – evakuacija tęsiasi

Lietuvos kariuomenė baigė operaciją Afganistane. Popietę Į Lietuvą grįžo ir grupė karių, sėkmingai evakavę anksčiau talkinusius Afganistano piliečius. Kariuomenės vadas sako, pavyko evakuoti visus to paprašiusius vertėjus ir jų šeimos narius.

Po vakar įvykdytų mirtininkų atakų, Kabule atnaujinti evakuaciniai skrydžiai. Per išpuolį žuvo mažiausiai 95 afganistaniečiai, dar 13 amerikiečių karių. Prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad už ataką atsakinga teroristų organizacijos Islamo Valstybė atšaka Afganistane – sulauks atpildo, bet evakuacijos tęsis kaip ir žadėta – iki rugpjūčio 31-osios.

Trečiąją Tokijo paralimpinių žaidynių dieną – pirmasis apdovanojimas Lietuvai. Plaukikas Edgaras Matakas 50 metrų laisvuoju stiliumi finale finišavo trečias. Po laimėto atrankos plaukimo, lietuvis apgailestavo, kad finale plaukė lėčiau. Tačiau sportininką tai motyvuoja Paryžiaus žaidynėms.

Galimybių pasą bus galima gauti dar lengviau. Atsiimti jį bus galima vaistinėse, „Sodroje“ ar pašte. Ekonomikos ir inovacijų ministrė tikisi, kad naujose vietose galimybių pasas bus pasiekiamas jau kitą savaitę.

Mokesčių inspekcija, visą šią vasarą telkusi dėmesį į verslo vardu pirktas prabangias mašinas, sumuoja rezultatus. Dalies įmonių automobiliais važinėjama ne vien darbo metu – jie naudojami asmeninimams poreikiams, bet mokesčiai nesumokami. Verslininkai sako, piktnaudžiauja vienetai, o bandoma sudaryti įspūdį, kad visi.

Į migrantų stovyklas nuo pirmadienio vyks mobilios socialinių darbuotojų komandos. Jos aiškinsis, kokių paslaugų, pagerinsiančių migrantų gyvenimą Lietuvoje, reikia. Per artimiausią mėnesį migrantai iš stovyklaviečių bus perkeliami į uždarymui ruošiamus Kybartų pataisos namus. Jie yra netoli pasienio, bet atokiau nuo gyvenvietės. Šiuo metu pataisos namuose gyvenantys nuteistieji bus perkelti į artimiausias pataisos įstaigas. Į Kybartus pirmiausia bus perkelti migrantai iš Rūdninkų, o stovyklavietė Rūdninkuose – pertvarkyta.

Dėl migrantų krizės sutrumpinus pasieniečių rengimą, keturių savaičių mokymus jau baigė pirmieji 10, turintys aukštąjį išsilavinimą. Jei atitiks reikalavimus, iš viso šiemet mokslus baigs dar apie 100 kursantų. Daugėja ir norinčiųjų baigti pirminį profesinį mokymą. Skaičiuojama, vien šiemet po mokslų į pasienio tarnybą bus priimti kone keli šimtai, tačiau pareigūnų vis dar trūksta daugiau nei pusės tūkstančio.

Juodkrantėje baigėsi nacionaliniuose parkuose vykusi aplinkosauginė švaros akcija. Per visas talkas surinkta apie pusšimtį tonų šiukšlių.

Vilniuje, ant Žaliojo tilto, šiandien baigtos montuoti metalinės konstrukcijos. Tai – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, architekto Audriaus Ambraso instaliacija „Žaliojo tilto ženklai“. Pasak architekto, šis kūrinys – jo siekis simboliškai pažymėti vietą, nuo kurios prieš šešerius metus nuimtos sovietmečio ideologiją atspindėjusios skulptūros, taip pat atkurti tilto architektūrinę kompoziciją. Architektas prieš kelerius metus, kai skulptūros dar stovėjo ant tilto, siūlė į panašias konstrukcijas įkomponuoti pačias skulptūras, bet tuomet projektui nepritarta. Tai – trečioji meninė instaliacija, laikinai įrengta ant Žaliojo tilto. Jai Vilniaus miesto savivaldybė skyrė daugiau nei 18 tūkstančių eurų.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau