Laba diena, Lietuva. Po riaušėmis pasibaigusio mitingo rugpjūtį, policija sako išmokusi pamokas

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad po trejų metų vidutinė pensija turėtų siekti apie pusę buvusio darbo užmokesčio. Šiandien prezidentui ir senjorų atstovams ji pristatė, kaip artimiausiu metu turėtų kisti indeksavimas. Planuojama, kad pensijos sparčiau kils mokėjusiesiems daugiau įmokų bei žmonėms, gaunantiems mažiausias pensijas, didinant bazinę. Apie tai – pokalbis su VU profesoriumi Romu Lazutka.

Po riaušėmis pasibaigusio mitingo prie Seimo rugpjūčio 10 d. policija sako pamokas išmokusi – nuo šiol planuojama privalomą laikytis perimetrą žymėti techninėmis priemonėmis. Anot generalinio komisaro, dalyviams bus akivaizdu, iki kur galima prieiti, o kur jau yra įstatymu apibrėžta septyniasdešimt penkių metrų riba nuo valstybės institucijų. Policijos vertinimu, didesni renginiai, kuriuose dalyvių skaičius viršija kelis tūkstančius, neturėtų vykti prie parlamento, nes tam nėra pakankamai vietos. Pareigūnai taip pat įspėja stebintys socialinę erdvę.

Amerikiečių „New York Times“, cituodamas penkis šaltinius, pranešė, kad socialinio tinklo „Facebook“ atstovai pradėjo konsultacijas su akademikais ir politikos ekspertais dėl kolegijos, kuri patartų rinkimų nušvietimo klausimais, suformavimo. Kompanijos „Facebook“ atstovai šia tema kalbėti atsisakė. Manoma, kad pranešimas dėl tokios kolegijos įsteigimo galėtų būti paskelbtas šį rudenį, ruošiantis kitų metų vidurio rinkimams JAV, tačiau tokios pastangos – preliminarios ir gana trapios. Apie tai – su užsienio naujienų redaktore Indre Urbaite.

Niekam nekyla klausimų, kodėl reikia pritaikyti namus, atsiradus mažam šeimos nariui. Tada suaugusieji specialiais užraktais rakina stalčius, baldų kampus apklijuoja specialiais paminkštinimais. Ar žinojote, kad senjorams jų namai irgi gali tapti skaudžių traumų vieta, o nelaimės priežastimi – ir pats patogiausias baldas? Teigiama, kad griuvimai namuose yra viena iš pagrindinių vyresnio amžiaus žmonių sergamumo ir net mirties priežasčių. Apie tai, kaip minimaliomis priemonėmis pritaikyti senjorams namus, pasakoja kolegos.

Skambant įspėjimams apie teroro išpuolio riziką Kabulo oro uoste, laukiame į Lietuvą grįžtant evakuacijos operacijoje dalyvavusių mūsų karių – vadinamojo Kabulo vienuoliktuko. Gynybos štabo teigimu, ši misija buvo pirma ir unikali tokia operacija, kai Lietuvos kariai evakavo žmones iš krizės zonos. Situaciją komentuoja politologė Margarita Šešelgytė.

Minint Baltijos kelio 32-ąsias metines, Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai vėl bandė susikibti rankomis. Tik šįkart akciją rengė skiepams nepritariantieji. Latvijos ir Estijos apžvalgininkai sako, Baltijos šalyse vyrauja panašios tendencijos: bendraminčiai buriasi socialiniuose tinkluose, o situacija bando naudotis politikai.

Į aukštąsias mokyklas renkasi studentai. Pirmakursiams prasideda įvadinės studijos. Pagal patvirtintus reikalavimus, kontaktiniu būdu studijuoti galės tik turintys galimybių pasą, persirgę, paskiepyti ar reguliariai besitestuojantys. Kaip bus užtikrinami šie reikalavimai, domisi Vytauto Didžiojo Universiteto įvadinėse studijose apsilankiusi kolegė Kristina Karlonė.

Kaip atrodė XVII amžiuje statyta Vilniaus senamiestyje buvusi Didžioji sinagoga, galima įsivaizduoti pažvelgus į archeologų atkastas šventovės liekanas. Pasak specialistų, ne vienus metus vykę kasinėjimai įrodė, kad po žeme išliko daug svarbių sinagogos elementų. Tiesa, kol kas neaišku, kaip jie bus eksponuojami ateityje, nes lietuviškas klimatas neleidžia šios unikalios vietos palikti atviros. Tad dabar jūs turite išties unikalią galimybę pasižvalgyti po Didžiosios sinagogos liekanas.

Artėjant savaitgaliui – LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė pasakoja apie orus.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau