Žinios. Nuo naujų mokslo metų visiems 5-12 klasių moksleiviams privalomas kaukių dėvėjimas

Vyriausybė aptarė pasirengimą naujiems mokslo metams. Nuo rugsėjo pirmosios visi moksleiviai, išskyrus pradinukus, mokyklose privalės dėvėti kaukes. Visuotinis nuotolinis mokymas planuojamas tik jei smarkiai pablogėtų epideminė situacija. Tačiau mokyklose tebeliktų pradinukai, o abiturientai į klases grįžtų nuo vasario.

Šiandien Lietuvą pasiekė du lėktuvai su iš Afganistano evakuotais kariams padėjusiais vertėjais ir jų šeimomis. Iš viso atskrido apie šimtas žmonių. Laukiama dar iki šimto. Pirmosios šeimos jau apgyvendintos Raseiniuose, savivaldybės pasiūlytose patalpose. Afganistaniečiai sako esantys dėkingi Lietuvai, tačiau dalis Raseinių gyventojų priekaištauja, kad savivaldybė jų neinformavo iš anksto.

Vokietijos kanclerė teigia, kad tarptautinė bendruomenė turi palaikyti dialogą su Talibanu. Angela Merkel teigia, kad taip galima būtų apsaugoti pastarųjų dviejų dešimtmečius pasiekimus Afganistane. Visgi kanclerė pabrėžia, kad Talibanui nežada jokių besąlygiškų susitarimų. Tuo metu einant paskutinėms evakuacijos dienoms, pranešama, kad antradienį iš Kabulo išskraidinta daugiau nei devyniolika tūkstančių afganistaniečių.

Vyriausybė planuoja Seimui teikti projektą, pagal kurį neskiepytas darbuotojas galėtų būti nušalintas nuo darbo, o testavimas taptų privalomas. Už jį darbuotojas turėtų sumokėti iš savo kišenės. Profsąjungos teigia, kad už testus privalo sumokėti darbdavys. Šie atkerta, kad valstybė suteikia galimybę nemokamai skiepytis ir tuo darbuotojai turėtų pasinaudoti, jei ne, už testavimą turėtų susimokėti patys.

Jungtinės Karalystės tyrėjai teigia, kad tiek „Pfizer“, tiek „AstraZeneca“ vakcinų efektyvumas pradeda mažėti po pusmečio. Panašius duomenis kiek anksčiau pateikė ir JAV mokslininkai. Tokios žinios pasirodo vis daugiau valstybių svarstant dėl trečiosios dozės galimybės.

Iš Lietuvos į kilmės šalis išskraidinta 14 neteisėtai iš Baltarusijos patekusių migrantų, teigia vidaus reikalų ministrė. Pasak Agnės Bilotaitės, dauguma jų irakiečiai.

Šiltėjant klimatui Lietuvos ūkininkai vis daugiau imasi auginti pietų kraštams būdingas kultūras. Kėdainiuose sunokintas arbūzų derlius, o Šiaurės Lietuvoje sirpsta vynuogynai. Netoli Žagarės kelis šimtus skirtingų veislių auginantis ūkininkas sako, kad šiųmetis vynuogių derlius itin didelis. Tačiau vyno kraštu Lietuva vadintis dar negali.

Baigiantis „56-ajam Fortepijoninės muzikos vasaros“ koncertų ciklui M. K. Čiurlionio namai Druskininkuose ir Vilniuje kviečia į estų pianisto Steno Lassmanno rečitalius.

Kauno „Žalgirio“ komanda pradėjo pasirengimą naujajam krepšinio sezonui. Praėjusį pradėjęs su Šarūno Jasikevičiaus surinktais žaidėjais, šį kartą treneris Martinas Schilleris džiaugiasi, kad į komandą pavyko suburti būtent tuos krepšininkus, kurių norėjo jis.

Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių startas Lietuvos golbolo rinktinei susiklostė nesėkmingai. Tačiau Lietuvos golbolininkai rankų nenuleidžia – sako, kad reikia sumažinti klaidų skaičių.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau