Laba diena, Lietuva. Migracijos aktualijos Lietuvoje ir kaimynystėje bei situacija Afganistane

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“

Lietuvos kariuomenės majoras apie situaciją Afganistane: Kabule – įstatymai negalioja, kiekvienas atsakingas už save
Lietuvos kariuomenės majoras Gintautas Ciunis sako, Afganistano Kabule – įstatymai negalioja. Oro uoste tvyro chaosas, o įvairių šalių kariai bendradarbiauja ir padeda vieni kitiems rasti vertėjus. Pasak majoro, Lietuva pagalbos sulaukė iš Lenkijos, daug bendradarbiaujama su Švedijos, Danijos, Vokietijos kariais.

Raseinių meras apie gyventojų reakcijas į atvykusius 55 Afganistano piliečius: miestelėnai džiaugiasi galėdami padėti
Šįryt į Raseinių rajoną atvyko pirmosios keturiolika iš Afganistano evakuotų mūsų kariuomenei talkinusių vertėjų šeimų, kuriose – keturiolika mažamečių ir vienas kūdikis. Šiuo metu jiems yra taikoma dviejų savaičių izoliacija. Planuojama, kad atvykusiųjų šeimos Raseiniuose gyvens daugiau kaip mėnesį ir per tą laiką liks bendrose patalpose, nes, pasak mero Andriaus Bautronio, savivaldybė neturi galimybių kiekvieną šeimą apgyvendinti atskirai. Artimiausiomis dienomis rajone planuojama apgyvendinti ir kitus Lietuvos kariuomenei talkinusius afganistaniečius.

Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje – įstrigę migrantai: daugiau nei 2 savaites miške gyvenančius afganus neįsileidžia nei viena šalis
LRT reporteris Augustinas Šemelis apie Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje įstrigusius migrantus.

Maltos lietuvė apie šalyje paskiepytus 90 proc. gyventojų: vyrauja empatiškas požiūris į save ir kitus
Kiek daugiau ne pusę milijono gyventojų turinčioje Maltoje liko veikti tik vienas skiepijimo centras – devyni ir dešimties salos gyventojų nuo dvylikos metų yra pilnai vakcinuoti. Šalies sveikatos ministras tai vadina pasaulio rekordu. Kiti centrai vėl bus atidaryti nuo rugsėjo vidurio, kai sustiprinamąja – trečia doze – bus pradėti skiepyti imunosupresiniai pacientai ir senelių namų gyventojai. Pokalbis su Maltoje gyvenančia lietuve Daiva Švobaite.

Mačiulis apie pandemijos poveikį ekonomikai: paklausa viršija pasiūlą – fiksuojamas žaliavų ir darbuotojų trūkumas
„Swedbank“ didina šių metų Lietuvos ekonomikos augimo prognozę, tačiau sumažino kitų. Modeliuojama buvo remiantis prielaida, kad delta atmaina bei, tikėtina, kitos atmainos plis, tačiau skiepai užkirs kelią iki šiol taikytiems ekonominės, socialinės ir edukacinės veiklos suvaržymams. Pokalbis su „Swedbank“ vyriausiuoju ekonomistu Nerijumi Mačiuliu.

Dar vienas klimato kaitos rezultatas: rekordinė sausra Sirijoje ir Irake
Jungtinių Tautų duomenimis, su vandens trūkumu susiduria maždaug 40 procentų pasaulio gyventojų. 13 humanitarinę pagalbą teikiančių ir nevyriausybinių organizacijų įspėja, kad šiuo metu itin didelė sausra fiksuojama Irake ir Sirijoje. Organizacijų atstovai primena, kad ne tik senka upės, bet ima trūkti ir geriamojo vandens, o skubiai nesiėmus krizės valdymo veiksmų, sausrų nualintuose regionuose gyvenantys žmonės bus priversti ieškoti naujų namų.

Kinijoje – privalomas prezidento minties dėstymas: tikslas – ugdyti ištikimybę partijai
Kinija į visų lygių švietimą – nuo pradinukų iki studentų – įveda „Xi Jinping minties“ dėstymą. Anot šalies švietimo ministro, tokiu būdu jaunuoliams siekiama įdiegti marksistinį tikėjimą, puoselėti patriotinius jausmus ir paklusnumą partijai. Plačiau – Užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Populiarėja lietuviams neįprastos uogos: sausmedžiai – saldžiarūgštis vitaminų šaltinis
Šilauogės ar avietės, tai uogos kurias mėgsta lietuviai, jas ir augina. Tačiau yra uogų, kurios nėra tokios populiarios nei tarp augintojų, nei tarp valgytojų. Sausmedžių auginama kol kas labai mažai, medlievos dar tik skinasi kelią tarp augintojų. LRT reporterė Rūta Lankininkaitė papasakos plačiau.

Improvizacijai ribų nėra: nebenaudojamą šiltnamį panevėžietis pavertė pavėsine
Sužavėtas minties daiktams suteikti antrą šansą, prikelti naujam gyvenimui, technologijų mokytojas Panevėžio rajone esančiame tėvų sode iš seno metalinio šiltnamio padarė pavėsinę. Analogišką pavyzdį internete rasti sunku, tad teko į procesą žvelgti kūrybiškai. Pasidairyti po pavėsinę kviečiame reportaže.

Socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Rasa Tapinienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau