Panorama. Daugėja bandymų klastoti skiepų įrašus

Lietuvoje visiškai vakcinuota beveik pusantro milijono žmonių. Aktyviai socialinę erdvę stebintys vartotojai pastebi, kad padaugėjo norinčių nusipirkti skiepo pažymėjimą, nors yra nepasiskiepiję. Tokias tendencijas mato ir policija, dėl to atidžiau stebės viešąją erdvę. Specialiųjų tyrimų tarnyba jau yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl bandymo papirkti skiepijimo centro darbuotoją Klaipėdoje. Už tai gresia iki 5-erių metų nelaisvės.

JAV valstybės sekretorius patvirtino palaikantis Lietuvos politiką dėl Kinijos ir Baltarusijos. Antony Blinkenas, paskambinęs užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui išreiškė tvirtą Amerikos paramą Lietuvai, siekiančiai vystyti ekonominius ryšius su Taivanu ir atlaikančiai Kinijos spaudimą. Taip pat padėkojo už aktyvią užsienio politiką ginant demokratines vertybes regione bei aptarė bendrą atsaką į Lukašenkos režimo vykdomą hibridinę agresiją – organizuojamą nelegalią migraciją ir skleidžiamą dezinformaciją.

Ukrainos prezidentas iš Vokietijos kanclerės vizito daug tikėtis nebegali. Angela Merkel baigia kadenciją, be to jos partijos reitingai smunka tad vargu ar ši liks valdžioje po rugsėjį vyksiančių rinkimų. Vizitas –Vokietijos palaikymo Ukrainai užtikrinimas. Pagalbos ranka ne kartą ištiesta, ypač po Rusijos neteisėtos Krymo aneksijos 2014-aisiais. Bet „Nord Stream 2“ projekto palaiminimą Ukraina iki šiol laiko išdavyste. Jau netrukus baigiamą tiesti „Nord Stream 2“ dujotiekį Ukrainos lyderis vadina grėsme.

Afganistane baigiantis pirmajai Talibų valdymo savaitei, prie Kabulo oro uosto – spūstys. Vakar jose žuvo mažiausiai 7 žmonės. Tūkstančiai tebelaukia evakuacijos į valstybes, kurioms dirbo. Iki mėnesio pabaigos išvesti karius žadėjęs Vašingtonas vis labiau spaudžiamas atidėti šį terminą, kol bus saugiai išskraidinti evakuacijos sąrašuose esantys žmonės.

Rajono ligoninių vėl laukia pertvarka. Pagal sveikatos apsaugos ministerijos parengtą pirminį pertvarkos planą, rajoninėse ligoninėse būtų mažinamos teikiamų paslaugų apimtys. Savivaldybės nuogąstauja, kad nelikus atskirų stacionarių skyrių, bus sunku į rajonus prisikviesti jaunų gydytojų. Medikai sako, kad paslaugos būtų tolinamos nuo pacientų.

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija apgręžti du migrantai – pirmą kartą fiksuotas vienaženklis skaičius neteisėtai bandžiusių į Lietuvą patekti užsieniečių po to, kai pasieniečiams suteikta teisė juos apgręžti. Tuo metu savivaldybės, artėjant rudeniui, susirūpinusios, kad migrantai dažniausiai apgyvendinti nešildomuose pastatuose, o lėšų juos sutvarkyti biudžetuose nenumatyta. Vidaus reikalų ministerijos vadovai sako, kad iki šildymo sezono migrantai iš savivaldybių pastatų bus iškelti į modulinius namelius Rūdninkuose, Pabradėje ir Medininkuose.

Kam priklauso dėstytojo rengta medžiaga jam išėjus iš darbo – į tokį ginčą įsivėlė Lietuvos Sporto universitetas ir buvęs jo dėstytojas Rūtenis Paulauskas. Universitetas dėstytoją padavė į teismą dėl to, kad šis ištrynė savo medžiagą.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau