Panorama. Pirmoji lietuviams padėjusi afganistaniečių šeima – jau Vilniuje

Į Lietuvą atskraidinti pirmieji sąjungininkams talkinę ir nuo Talibano bėgantys afganistaniečiai. Tuo metu evakuacija Kabulo oro uoste tęsiasi, dalis NATO narių ją ragina vykdyti ir po JAV paskelbto termino rugpjūčio 31-ąją. Ekspertai įspėja, kad paliktųjų afganistaniečių gali laukti žiaurus Talibano kerštas.

Kaišiadorių ligoninėje nustačius COVID-19 protrūkį, uždrausta lankyti pacientus. Medikai sako, kad liepą sušvelnintos pacientų lankymo sąlygos – per didelė rizika ligoniams. Lankymo tvarką nustato pačios gydymo įstaigos. Nors ribojama ir vizitų trukmė, ir dažnumas, lankytojų padaugėjo.

Per beveik du mėnesius, kai prasidėjo migrantų krizė, ties siena su Baltarusija kol kas įrengtas mažiau nei 8 kilometrų specialios vielos barjeras, o dalį jau nutiesto teko perstatyti. Pasieniečių teigimu, koncertinos žūtbūt reikia bent 95 kilometrams sienos apsaugoti.

Pralėjus lygiai metams po Aleksėjaus Navalno apnuodijimo, Rusijoje viešinti Angela Merkel reikalauja Kremliaus kritiką iš kalėjimo paleisti. Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė dėl apnuodijimo Rusijos pareigūnams ir institucijoms šiandien paskelbė papildomų sankcijų.

Atviros Rusijos fondo vadovas, opozicijos atstovas Michailas Chodorkovkis ragina artėjančių Dūmos rinkimų nevadinti tikrais rinkimais, nes opozicijai juose dalyvauti neleidžiama. Rusijos opozicionierius įsitikinęs, kad Putino režimas prisideda ir prie migracijos krizės Lietuvoje.

Estija mini nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines. Iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje Taline dalyvavo Latvijos, Lietuvos, Islandijos ir Lenkijos parlamentų vadovai. Taip pat Estijoje viešintis Europos Parlamento pirmininkas. 1991-aisiais šalies nepriklausomybę paskelbė Estijos aukščiausioji taryba.

Kitą savaitę Seime planuojama registruoti administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriose būtų numatyta atsakomybė asmenims, trukdantiems žurnalistų darbą. Pasak žurnalistų sąjungos pirmininko ir projektą teikiančių politikų, reikia aiškiai parodyti, kad žurnalistų stumdymas ir trukdymas jiems dirbti nebebus nebaudžiami.

Pavakarę buvo kilęs gaisras Klaipėdos simboliu laikomame laive „Meridianas“. Gaisrą pradėjo gesinti pats personalas, o atvykę ugniagesiai jį baigė malšinti greitai. Įtariama, kad ugnis įsiplieskė nuo lauko šildytuvo, tačiau tikrosios priežastys paaiškės po tyrimo.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau