Žinios. Spygliuota užtvara prie Baltarusijos sienos tiesiama itin lėtai – nutiesti 6 kilometrai iš maždaug 100

LRT TELEVIZIJA

2021.08.20 18:00

Į Lietuvą iš Ispanijos atskraidinta pirmoji 6 asmenų afganistaniečių šeima, priversta palikti Kabulą dėl bendradarbiavimo su Vakarų institucijomis. Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teigimu, į Lietuvą atskraidintas ES atstovybės Kabule vairuotoju dirbęs afganistanietis ir 5 jo šeimos nariai.

Ekspertų JT paruoštame dokumente įspėjama, kad Talibanas vykdo keršo kampaniją. Skelbiama, esą grupuotė taikosi į Afganistano gyventojus, dirbusius vyriausybėje ar bendradarbiavusius su sąjungininkų pajėgomis.

Kaišiadorių ligoninėje nustačius COVID-19 protrūkį, uždrausta lankyti pacientus. Medikai sako, kad liepą sušvelnintos pacientų lankymo sąlygos – per didelė rizika ligoniams. Lankymo tvarką nustato pačios gydymo įstaigos. Nors ribojama ir vizitų trukmė, ir dažnumas, lankytojų padaugėjo.

Daugiau nei 500 kilometrų ilgio barjerą pasienyje su Baltarusija Vidaus reikalų ministerija siūlo baigti kiek daugiau nei per metus – iki kitų metų rugsėjo. Tvoros statybai būtų numatyta iki 152 mln. eurų.

Kitą savaitę Seime planuojama registruoti administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriose būtų numatyta atsakomybė asmenims, trukdantiems žurnalistų darbą. Pasak žurnalistų sąjungos pirmininko ir projektą teikiančių politikų, reikia aiškiai parodyti, kad žurnalistų stumdymas ir trukdymas jiems dirbti nebebus nebaudžiami.

Maskvoje viešinti Vokietijos kanclerė Angela Merkel susitinka su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tai 20 ir paskutinė Merkel, kaip kanclerės, viešnagė.

Atviros Rusijos fondo vadovas, opozicijos atstovas Michailas Chodorkovkis ragina artėjančių Dūmos rinkimų nevadinti tikrais rinkimais, nes opozicijai juose dalyvauti neleidžiama. Rusijos opozicionierius įsitikinęs, kad Putino režimas prisideda ir prie migracijos krizės Lietuvoje.

Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose-muziejuje, prasidėjo visą savaitgalį truksiantis festivalis „SALVE!“, siekiantis per meną atskleisti Vilniaus istoriją.

Sportas.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau